Тарбағатайда қазақ күресінен Әлем кубогі өтті

2017 жылдың 26-27 мамырында Шығыс Қазақстан облысының Тарбағатай ауданында Ырғызбай Досқанұлы атында қазақ күресінен 25 мемлекеттің ең мықты палуандары қатысумен ерлер арасында Әлем кубогі өтті.

Осы жарыста денешынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының аға оқытушысы, қазақ күресінен халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлы төрешілік жасады. Аталмыш жарысқа Атырау мемлекеттік университеті Көптілді білім беру факультетінің тыңдаушысы Айбұлан Дабылтай 70 келі салмақта жарысқа қатысып, 5 – ші орынды иеленді.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 47

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 72

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 79

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 58

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 57

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.