Жоба жаңалықтары

Қатысушымен cұхбат

- Аружан ханым,сіздің "Алтын кілт-Алты кілт" жобасына қатысудағы мақсаттыңыз қандай?

Осы жоба арқылы мен өз қабілеттімді байқауға келдім. Бизнесте бәсекелестік маңызды екенін түсіндім. Қарсы топтармен бәсекеге түсе отырып, өзімді жетілдірдім.

-  Жобадан не үйрендіңіз?

Қиындықтарға қарамастан, командамен жұмыс істеуді үйрендім. Апта сайын адамдардың ауысуынан, әр түрлі ситуациялар болады. Соған қарамасатан топпен жұмыс істееу керектігін түсіндім. Коммуникативті болуды, қиын ситуациялардан қорықпай шығуды үйрендім.

-  Жобаны сіз үшін маңыздылығы қандай?

Маңыздылығы өте жоғары. Келіссөз жүргізуге жоба аясында жиі кездестім. Сол арқылы адамдармен жақсы қарым-қатынас 1 орында екенін түсіндім.

-  Жоба аясында сізге Бизнес идеялар туындады ма?

Жобаға келмес бұрынғы идеямды, толықтыра білдім. Қалай іске асыруға болатындығын ұғындым. Идеям негізінде өзімнің хоббиыма негізделген. Өз басым дизайн саласына қызыққасын, тігін шеберханасын ашқым келеді. Ең алдымен, мақсат айшықты болуын ескеру керек екен.

-  Жобада көптеген кәсіпкерлермен кездестік. Сол кәсіпкерледен не байқадыңыз? Сіздің ойыңызша кәсіпкер үшін ең маңызды қасиет қандай?

Әрдайым уақытты орнықты пайдалану. Мысалы, осы аптада Жарқынай ханыммен «ТурАгенствода» бірге жұмыс жасадық. Ол іскер адам болғандықтан, уақытты тығыз. Соған қарамастан, бізге уақыт таба білді. Қандай көңіл-күйде болмасын адамдармен сөйлесу бизнесте ең бастысы деген ойдамын. Сондай-ақ, креативті болу. Адамдарды ең бірінші рет жасалған бастамалар қызықтырады. Бизнес жоспарда өіндік фишкалар болса керемет.

-  Осы жобадағы сіз үшін ең мықты қатысушы кім?

Гүлнара деп айта аламын. Оның бизнесі болғандықтан, тәжірибелі. Мықты қарсылас. Тапсырма кезінде перспективасы, амбициясы көрініп тұрады. Потенцияалы жоғары.

-  Сұқбаттыңызға рақмет!

Мұратова Аружан жаратылыстану мамандығының 1 курс студентті.
Сұқбаттасқан Аманжолова Марина

Алты кілт – Алтын кілт

12 Июн 2017 1387

Ағымдағы жылдың сәуір айында басталған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университетінде студенттерді кәсіпкерлікке баулу және жаңа бизнес-идеялар  табуға арналған «Алты кілт – Алтын кілт» инновациялық идеялар турнирі жобасы өз мәресіне жетті.

Семинар-тренинг

6 Июн 2017 1137