«Тәуелсіз елдің жыр жұлдызы -Жұмекен»

27.11.2020 күні сағат 15.00-де ZOOMбағдарламасы бойынша Экономика кафедрасының аға оқытушысы, э.ғ.к. С.О.Курмашева Көрнекті ақын, ҚР Мемлекеттік әнұранының авторы, Қазақстан Жастар одағы сыйлығының иегері, даңқты жерлесіміз Жұмекен Сабыржанұлы Нәжімеденовтың туғанына 85 жылдық мерей тойына орай «Тәуелсіз елдің жыр жұлдызы -Жұмекен» атты 5В050600, 6B04101 «Экономика» мамандығының 2,3,4 курс студенттері арасында ақын өлеңдерінен жыр сайыс өткізді.

Сайыста Жұмекен Сабыржанұлы Нәжімеденовтың өлеңдері айтылып, өмір баяны туралы видео ролик пен кітаптар көрмесі көрсетіліп, Қазақстан Респубикасының Гиміні айтылды.

Оқырманның баға жетпес рухани байлығына айналған Жұмекен Нәжмиденовтің өлеңдері қазіргі қазақ поэзиясында алатын орны ерекше. Сондықтанда алмастай жарқырап, асыл мұраларын болашаққа апаратын жас ұрпақ Жұмекен Нәжмиденов шығармаларын терең білуі тиіс. Оның есімі Тәуелсіз қазақ елінде ұмытылмастай ұлы тұлға болып қала бермек.

Шара соңында оқу залының жетекші маманы Ергужиева Рахила Жанахметқызы «Атырау арыстары» баспасынан шыққан Мұрат Мөңкеұлының  оқулығын студенттерге сыйға тарту етті.