Қазақстан халқының тілдері күні мерекесіне арналған «Абай мен Пушкин менің өмірімде» атты оқырмандар сайысы

Таяуда көптілді білім беру факультетінің орыс филологиясы кафедрасы Қазақстан халқының тілдері күніне арналған «Абай мен Пушкин менің өмірімде» атты оқырмандар сайысын өткізді.

Байқауға тілдік және тілдік емес мамандықтардың студенттері, № 17 лицей-мектебінің оқушылары қатысты.
Іс-шараның негізгі мақсаты: студенттердің, мектеп оқушыларының екі ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы білімдерін байыту және бекіту; өлеңдер арқылы жастарды биік, рухани, адамгершілік, жақсылық пен сұлулық сияқты қасиеттермен таныстыру; Абай мен Пушкиннің шығармаларын білуге деген қызығушылықтарын арттыру.
Іс-шараға факультеттің деканы, филология ғылымдарының кандидаты Султангубиева А.А., орыс филологиясы кафедрасының оқытушылары қатынасты.
Байқауға қатысушылар әлемдік әдебиет пен мәдениеттің көрнекті, танымал классиктері - Абай мен Пушкиннің өлеңдерін ерекше ықыласпен, қазақ және орыс тілдерінде оқыды. Барлығы 28 оқырман қатысты.
№ 17 лицей -мектебінің оқушылары арасындағы сайыстың жеңімпаздары:
1 орын - Эмма Зайнуллина, 11 сынып (Пушкиннің «Татьянаның Онегинге жазған хаты» өлеңі).
2 орын - Амира Ордиева, 11 сынып (Пушкиннің «Мойындау» өлеңі).
3 орын - Ләззат Сабырбаева, 11 сынып (Пушкиннің «Қызғанышты армандарды кешіресің бе?» өлеңі).
Студенттер арасында: 1 орын - Диана Бауржанова, Орыс тілі мен әдебиеті-1 курс (Пушкиннің «Татьянаның Онегинге жазған хаты» өлеңі).
1 орын - Данияр Мұхтарғалиев, Журналистика-1 курс (Абайдың «Өлсем, орным қара жер сыз болмай ма» өлеңі).
2 орын - Алина Ермеккали, Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті -1 курс (Пушкин «Ескерткіш»).
2 орын - Азиева Меруерт, Құқықтану - 1 курс (Абай «Білектей арқасында өрген бұрым»).
3 орын - Айдана Сатымова, Журналистика-1 курс (Абай «Өзгеге көңілім тоярсың»).
3 орын - Сәндігүл Қонысықызы, Журналистика – 1курс (Абай «Ұяламын дегені көңіл
үшін»).
Жеңімпаздар 1,2,3 дәрежелі дипломдармен, барлық студенттер мен мектеп оқушылары белсенді қатысқандары үшін алғыс хаттармен марапатталды.
Жарыс жоғары деңгейде өтті.