«Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры орталығындағы ақпараттық-танымдық дәріс

«Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры орталығындағы  ақпараттық-танымдық дәріс

2019 жылдың 21 ақпанында Атырау облысы АҚ «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры орталығы  мен «QAZAQSTAN»  Ұлттық-Телеарнасы тілшілері бірлесе отырып,  ақпараттық-танымдық дәріс өткізді. Дәріске Атырау мемлекеттік университетінің Экономика кафедрасының аға оқытушылары - экономика магистрі Тлепова Г.Б., менеджмент магистрі А. Р.Тажидинова және  5В050600-Экономика мамандығының Э-306 және Э-307 топ студенттері қатысты.

Дәрістің мақсаты – жоғары курс студенттерін бизнес-ортаға тарту, оларға аймақтың үздік кәсіпкерлерімен іс жүзінде өзара әрекеттесу мүмкіндігін беру және «Даму» қорының қолдауымен өз ісін ұйымдастыру.

Қордың миссиясы – кешенді және тиімді қолдану шараларын жүзеге асыру мақсатында Қазақстандағы микро, шағын және орта кәсіпкерліктің (МШОК) тұрақты дамуындағы белсенді рөл атқаруы.

Алғашқы қолдауын «Даму» қорынан алған, қазіргі таңдаЖШС«Bereke Group Company» директоры Әсет Тұяқбаев студенттерге бизнес ашу бойынша өзінің тәжірибесімен бөлісе отырып, орталықтың жаңадан іс бастаушыларға демеу болатынын атап көрсетті.

Бұдан басқа, бүгінгі күні елімізде «жасыл» экономиканы дамыту үшін ауқымды инвестициялар тартылуда. Қор сарапшысы Берік Қадыров «жасыл» экономиканың қоғамдағы қалаған өзгерістерге әкелетін катализатор бола алатындығын, сонымен қатар нарықтағы қолданыстағы фирмалардың мінез-құлқын өзгертуге мүмкіндік беретінін атап өтті.

Қазақстандық бизнестің болашағы - «Жасыл экономика». Сондықтан, казіргі уақытта зерттеушілер мен оқытушылар қауымы экологиялық кәсіпкерлік тақырыбына көбірек назар аудару керек.

Аймақтың жетекші салсындағы кәсіпкерлердің тәжірибе бөлісуі студенттердің қызығушылығын тудырып, кездесуде көтерілген мәселелерге қатысты сұрақтарға жауаптарын алды.

Болашақта теория мен практиканы ұштастыру мақсатында «Кәсіпкерлік қызмет негіздері», «Логистика», «Кәсіпкерлік негізі және ментор стартаптар» атты пәндерді орталықпен бірлесе отырып семинар-тренинг, қонақ дәріс сабақтары өту жоспарлануда.

«Болашағым өз қолымда!»

6 Дек 2019 12

Университетімізде «Болашағым өз қолымда!» тақырыбында жетім балалардың болашақта армандайтын мамандықтары бойынша бір күндік экскурсия өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

5 Дек 2019 33

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасында ұйымдастырылыған факультетаралық спартакиада өз мәресіне жетті.

Мен көшбасшымын!

4 Дек 2019 21

Осындай тақырыппен Нұр-Сұлтан қаласында интеллектуалды ойындар өтті.
Аталмыш сайыста университетіміздің қаржы және есеп кафедрасы студенттерінен құралған команда жүлделі II орынға ие болды.

Бас жүлде - Жәнияда!

3 Дек 2019 21

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментімен ұйымдастырылған "Ақынның қаламы-адалдық алаңы" атты жас ақындар мүшәйрасында қазақ тілі және әдебиеті мамандығының 2 курс (3жылдық) студенті Хайролла Жәния бас жүлдені жеңіп алды.

Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды

3 Дек 2019 25

Дене шынықтыру және спорт мамандығының ІІ курс студенті, каратэ-додан әлем чемпионы, университетіміздің мақтанышы Батырғали Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды.