Атырау қаласы тарихының жаңа парақтары

24 мамырда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор Табылдиев Хисмет Бозанұлының «Атырау қаласының тарихы» (1917-1937 жылдар) монографиясының тұсаукесер рәсімі өтті.

«Атырау облысы және Атырау қаласының Құрметті азаматы «Парасат» орденінің иегері, ұстаз, ғалым, қайраткер Қазақстан Республикасы Қоғамдық Ғылымдар академиясының академигі, тарих ғылымдарының докторы, профессор Табылдиев Хисмет Бозанұлының «Атырау қаласының тарихы (1917-1937 жылдар) монографиясының тұсау кесеріне арналған салтанатты жиынға қош келдіңіздер. «Жақсының аты өлмейді, Ғалымның хаты өлмейді» дегендей, Хисмет Бозанұлы ағамыз өмірден өтсе де жақында ғана ағайдың «Атырау қаласының тарихы» еңбегі Алматы қаласында Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі Шоқан Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты Ғылыми кеңесінің ұсынуымен жарыққа шыққан болатын. Бұл кітап еліміздің тарихымен айналысатын жастар үшінде, қалың оқырман үшін де қолданбалы маңызы зор, аса құнды рухани байлық қатарынан орын алған туынды деп есептейміз»,-деп атап өтті өзінің кіріспе сөзінде университеттің Ғылыми істер жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Саламат Нұрмұханұлы Идрисов.

Профессор Хисмет Табылдиевтің «Атырау қаласының тарихы (1917-1937 жылдар) монографиясының тұсаукесер рәсімі атақты мұнайшы, мемлекет және қоғам қайраткері, КСРО Мұнай өнеркәсібінің үздік қызметкері,  Атырау облысының Құрметті азаматы, Қазақстан және КСРО жоғарғы мемлекеттік марапаттарының иегері, Қазақстанның еңбек сіңірген мұнайшысы Есен Тасқынбаев пен Қазақстан Республикасының қоғам қайраткері, «Құрмет» орденінің иегері, Экономика ғылымдарының докторы Мағауя Шырдабаевқа ұсынылды.

Кітаптың маңызы, құндылығы жайында ғалымның әріптестері, шәкірттері өз пікірлерін ортаға салды.

Қалың оқырмандарына, зиялы қауымға жолдама алған «Атырау қаласының тарихы (1917-1937 жылдар) монографиясын жайында кітаптың ғылыми редакторы тарих ғылымдарының докторы Жамиға Таңатарова, шәкірті тарих ғылымдарының докторы Лесқали Бердіғожин, тарих ғылымдарының кандидаттары Жұмазия Кенжебаева, Қабибек Мұхитов, Әния Ермағамбетова, магистрант Төре Пангерей, 2016 жылғы Табылдиев шәкіртақысының иегері Ғаламат Базарбаев, тарих еңбектің құндылығы мен қолданбалы маңызы, құнды мәліметтері жайында жан-жақты баяндамалар жасады.

Хисмет Бозанұлының өмір жолы мен қайраткерлігі жайында дайындалған бейнебаян көрсетілді.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 7

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 37

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.