Сөзге деген сүйіспеншілік!

2018 жылдың 24 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің конференц -залында  «Славян жазуы мен мәдениетінің күні. Қазақстан халқының рухани бірігуі" тақырыбында дөңгелек үстел болды.

Бұл шара ағалы-інілі Кирилл мен Мефодий - славян халықтарының алғашқы ұстаздарын еске алуға арналған Славян жазуы мен мәдениетінің күніне арналды.

Шараның мақсаты - славян тілдерінің көпұлтты Қазақстандағы орны мен сақталуы, орыс тілін оқытудағы жинақталған тәжірибемен алмасу. Ұйымдастырушылар: көптілді білім беру факультетінің орыс филологиясы кафедрасы.

Дөңгелек үстел барысында Ресей Федерациясының вице-консулы В.А. Волков, «Былина» орыс этномәдениет бірлестігінің төрағасы А.А.Кораблев, АтМУ бірінші проректоры-оқу ісі жөніндегі проректор Г.С.Жарасова, Атырау облысы бойынша Тілдерді дамыту басқармасының басшысы А.Б.Қыстаубаева, №17 мектеп- лицейінің мұғалімдері Т.Е.Щадрина , И.С.Золотова, Ломоносов атындағы мектеп мұғалімі Е.А.Донскова, ҚР еңбек сіңірген журналист Л.М.Монастырская, орыс филологиясы кафедрасынын профессор-оқытушылары С.И.Камелова, М.Б.Куркутова, С.К.Кенжеғалиева әртүрлі тақырыптарда баяндама, хабарламалар жасады.

Дөңгелек үстелге қатынасқандарға Ресей Федерациясының вице-консулы В.А.Волков алғысын білдіріп, алғыс хаттармен марапаттады.