Сөзге деген сүйіспеншілік!

2018 жылдың 24 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің конференц -залында  «Славян жазуы мен мәдениетінің күні. Қазақстан халқының рухани бірігуі" тақырыбында дөңгелек үстел болды.

Бұл шара ағалы-інілі Кирилл мен Мефодий - славян халықтарының алғашқы ұстаздарын еске алуға арналған Славян жазуы мен мәдениетінің күніне арналды.

Шараның мақсаты - славян тілдерінің көпұлтты Қазақстандағы орны мен сақталуы, орыс тілін оқытудағы жинақталған тәжірибемен алмасу. Ұйымдастырушылар: көптілді білім беру факультетінің орыс филологиясы кафедрасы.

Дөңгелек үстел барысында Ресей Федерациясының вице-консулы В.А. Волков, «Былина» орыс этномәдениет бірлестігінің төрағасы А.А.Кораблев, АтМУ бірінші проректоры-оқу ісі жөніндегі проректор Г.С.Жарасова, Атырау облысы бойынша Тілдерді дамыту басқармасының басшысы А.Б.Қыстаубаева, №17 мектеп- лицейінің мұғалімдері Т.Е.Щадрина , И.С.Золотова, Ломоносов атындағы мектеп мұғалімі Е.А.Донскова, ҚР еңбек сіңірген журналист Л.М.Монастырская, орыс филологиясы кафедрасынын профессор-оқытушылары С.И.Камелова, М.Б.Куркутова, С.К.Кенжеғалиева әртүрлі тақырыптарда баяндама, хабарламалар жасады.

Дөңгелек үстелге қатынасқандарға Ресей Федерациясының вице-консулы В.А.Волков алғысын білдіріп, алғыс хаттармен марапаттады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.