Сөзге деген сүйіспеншілік!

2018 жылдың 24 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің конференц -залында  «Славян жазуы мен мәдениетінің күні. Қазақстан халқының рухани бірігуі" тақырыбында дөңгелек үстел болды.

Бұл шара ағалы-інілі Кирилл мен Мефодий - славян халықтарының алғашқы ұстаздарын еске алуға арналған Славян жазуы мен мәдениетінің күніне арналды.

Шараның мақсаты - славян тілдерінің көпұлтты Қазақстандағы орны мен сақталуы, орыс тілін оқытудағы жинақталған тәжірибемен алмасу. Ұйымдастырушылар: көптілді білім беру факультетінің орыс филологиясы кафедрасы.

Дөңгелек үстел барысында Ресей Федерациясының вице-консулы В.А. Волков, «Былина» орыс этномәдениет бірлестігінің төрағасы А.А.Кораблев, АтМУ бірінші проректоры-оқу ісі жөніндегі проректор Г.С.Жарасова, Атырау облысы бойынша Тілдерді дамыту басқармасының басшысы А.Б.Қыстаубаева, №17 мектеп- лицейінің мұғалімдері Т.Е.Щадрина , И.С.Золотова, Ломоносов атындағы мектеп мұғалімі Е.А.Донскова, ҚР еңбек сіңірген журналист Л.М.Монастырская, орыс филологиясы кафедрасынын профессор-оқытушылары С.И.Камелова, М.Б.Куркутова, С.К.Кенжеғалиева әртүрлі тақырыптарда баяндама, хабарламалар жасады.

Дөңгелек үстелге қатынасқандарға Ресей Федерациясының вице-консулы В.А.Волков алғысын білдіріп, алғыс хаттармен марапаттады.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 19

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 16

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.