Спартакиадада үздік спортшы қызметкерлер анықталды

Университетіміздің  мәдени-спорт кешенінде   «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар және қызметкерлер арасындағы дәстүрлі қысқы 66-шы  спартакиаданың  жабылу салтанаты өтті.

7 команда спорттың 8 түрі, атап айтқанда баскетбол, жүгіру, үстел теннисі, шахмат, арқан тарту, мылтық ату, волейбол, футзал бойынша бақтарын сынады.

Спартакиаданы өткізудегі басты мақсат – профессор-оқытушылар және қызметкерлер арасында салауатты өмір салтын кеңінен насихаттау, бұқаралық спортты одан әрі дамыту, жарыстың жеңімпаздарын анықтап, университетіміздің үздік спортшы қызметкерлерін анықтау болып табылады.

Спартакиада бағдарламасы бойынша әр сайыс түрінен командаларды проректорлар, факультетет декандары мен төрешілер, диплом және ақшалай сыйлықтармен марапаттады. Спартакиаданың өткізілуіне университеттің Кәсіподақ ұйымы демеушіліу жасады. Кәсіподақ одақ төрағасы – Қ.Сүндетов.

Баскетбол сайысы бойынша:

ІІ орын - Инновациялық білім беру факультеті;

І орын - Әкімшілік шаруашылық департаменті;

Үстел теннисі бойынша:

ІІІ орын - Экономика және құқық факультеті;

ІІ орын - Әкімшілік шаруашылық департаменті;

Жүгіру сайысы бойынша:

ІІІ орын - Әкімшілік шаруашылық департаменті;

ІІ орын – Көптілді білім беру факультеті және әскери кафедра;

Шахмат ойыны бойынша:

ІІ орын - Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті;

І орын - Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті;

Арқан тарту сайысы бойынша:

ІІІ орын - Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті;

ІІ орын - Көптілді білім беру факультеті және әскери кафедра;

І орын - Экономика және құқық факультеті;

Мылтық ату сайысы бойынша:

ІІІ орын - Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті;

ІІ орын - Көптілді білім беру факультеті және әскери кафедра;

І орын - Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті;

Футзал ойыны бойынша:

ІІІ орын - Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті;

ІІ орын - Әкімшілік шаруашылық департаменті;

І орын - Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті;

Волейбол ойыны бойынша:

ІІ орын - Инновациялық білім беру факультеті;

І орын - Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті;

Шара барысында Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Абал Талтенов құттықтау сөзін сөйлеп, үздік ойыншылар мен жалпы командалық жүлделі орын алған командаларды марапаттады.

Үздік ұйымдастырушы капитан – Тумышев Бердібек;

Үздік ойыншы – Хамидоллина Жаннат

Үздік ойыншы – Рашбаев Жақсылық

Командалық есепте:

ІІІ орын - Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті; Декан: Бекет Кенжегулов;

ІІ орын - Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті; Декан: Рауан Абдинов

І орын - Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті; Декан: Гүльфайруз Қайырғалиева.

Осылайша, университет профессор-оқытушылары тек білім беріп қана қоймай, спортпен айналысып, салауатты өмір салтын қалыптастыруға өз үлестерін қосып, жетістіктерге жетуде. Барша жеңімпаздарды марапаттарымен құттықтаймыз!

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 11

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 32

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.