Ғарифолла Әнес Атырау университетінің «Құрметті профессоры» атанды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылыми кеңесінің кеңейтілген отырысы болып өтті.

Ғылыми кеңес жұмысын Атырау университетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов ашып, кеңейтілген кеңестің шақырылуы себебін түсіндіріп берді. Ғылыми кеңес мүшелерінің шешімімен «Арыс» қорының президенті, «Арыс» баспасының директоры, Халықаралық «Қазақ тілі» қоғамының вице-президенті, филология ғылымдарының докторы, Атырау облысы, Құрманғазы ауданының тумасы Ғарифолла Әнес Атырау университетінің «Құрметті профессоры» атағына ұсынылған болатын. Бүгінгі Ғылыми кеңестің кеңейтілген отырысында ғалымға «Құрметті профессор» сертификаты мен мантиясы салтанатты түрде табыс етілді. Ғылыми кеңес мүшелері, профессорлар Қадыр Жүсіп, Аққали Ахмет және София Сағындықовалар сөз алып Ғарифолла Әнестің ғылымға, әдебиетке және де баспа ісіне сіңірген еңбектері мен жақсылықтарына толықтай тоқталып, алға қарай да ғалымға творчествалық табыстар тіледі. Одан соң, сөз кезегі «Арыс» қорының президенті, «Арыс» баспасының директоры, филология ғылымдарының докторы, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрметті профессоры Ғарифолла Әнес ағамызға беріліп, ол кісі жиналған барша кеңес мүшелері мен қонақтарға алғысын айтып, болашақ жоспарларымен, ойларымен бөлісті.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 22

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 7

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 23

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.

Дзюдодан ашық турнир өтті

9 Дек 2019 56

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  дзюдодан республикалық турнир өтті.