Медиасауаттылық тренингі өтті

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университетінде медиатренер Бақтыгүл Бурбаеваның ұйымдастыруымен “Медиасауаттың ең маңызды тақырыптары және MEDIAQUIZ”  атты тренинг өткізілді. Ақпаратты дәйеккөздеріне сүйене отырып жариялау, медиасауаттылық, плагиат секілді бірқатар тақырыптар қозғалып, болашақ педагогтар мен журналисттер бірлесе отырып, журналист Калима Тажикул дайындаған қызықты тапсырмаларын орындады.
Атап айтсақ, болашақ “Қазақ тілі мен әдебиет” пәнінің мұғалімдері Әлібекқызы Парасат, Болатова Жайна, Болатов Ғасырбек, Ғазизова Аружан, Сүйіндікова Дильназ, Жанбосын Жанерке өз  белсенділігін көрсетті.
Студенттер үшін өткізілген бұл шараның маңызы зор. Жан-жақты ақпараттардан хабардар болу, жалған ақпараттарға дәлелсіз сенбеуге, оны таратпауға, ғылыми терминдер атауларын біліп орнымен қолдануға шақырады.
Бұл тренинг журналистерге ғана емес, ақпараттық құзіреттілікті меңгерген әрбір сала мамандары үшін қажет екенін көрсетеді.
Іс-шараға қатысушылар ұйымдастырушыларға алғыс айтып ризашылығын  білдіріп, осындай  ақпараттық - танымдық  шаралардың жиі өткізіліп  отыруылының   маңыздылығын  атап өтті.