«Алтын сапа» топтық сайысы

2019 жылдың 27- ші ақпан күні физика және техникалық пәндер кафедрасының «Сапа» үйірмесінің ұйымдастыруымен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері арасында «Алтын сапа» топтық сайысы өтті. Сайысты Жунусова Гулбагила Тлешовна жүргізді. Сайысты ұпай санын есептеу үшін қазылар алқасының құрамы таныстырылды.

Сайысқа аталған мамандықтың 2 және 3 курс студенттері қатынасты. Сайыс 3 топ арасында өтті және 5 бөлімнен тұрды.

1 бөлім. «Стандарттау», «Сертификаттау», «Аккредиттеу» және «Сапа менеджмент жүйелері» категориялары бойынша 10, 20, 30, 40, 50 ұпайларға сәйкес сұрақтар беріледі.

2 бөлім. Әр қатысушыға 5 сұрақтан қойылады. Иә немесе жоқ деп жауап берулері қажет. 1 дұрыс жауапқа 2 ұпай беріледі.

3 бөлім. Процедуралар берілді. Ретімен орналастыру қажеттілігі көрсетілді.

4 бөлім. Ағылшын тілінен қазақ тіліне және кері бағытта сөз тіркестеріне аударма жасалды.

5 бөлім. Капитандар сайысы. Капитандарға тапсырма берілді.

Сайыс соңында қазылар алқасының құрамы ұпай санына байланысты жеңіске жеткен топтарды марапаттады.