Танымал өнер тұлғаларының шеберлік сыныптары өтті

Музыка кафедрасының 40 жылдық мерейтойына орай Атырау мемлекеттік университетінде екі күндік конференция бастау алды.

Ағымдағы жылдың 26 - шы сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» кафедрасының құрылғанына 40 жылдық мерейтойына орай ұйымдастырылып отырған «Өнер мен музыкалық педагогиканың өзекті мәселелері: дәстүрлер, инновациялар» тақырыбында Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы басталды. Осы Халықаралық конференция аясында Ресей мен Қазақстанға танымал өнер қайраткерлері университет студенттері мен оқытушыларына арнап шеберлік сыныптарын өткізді. Шеберлік сыныптарын: Қазақстанның еңбек сіңірген артисі, күйші Айгүл Үлкенбаева, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, дәстүрлі әнші Сәуле Жанпейісова, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Мемлекеттік сыйлықтың иегері, опера әншісі Шахмардан Абилов, Педагогика ғылымдарының докторы, профессор Р.Қ. Дүйсембинова және Ресейден келген қонақ, Астрахань мемлекеттік консерваториясының профессоры, хор дирижері Л.И.Егоровтар жүргізді. Бұл шаралар Атырау университетінің өнер факультеті студенттері мен профессор-оқытушыларының және де қаламыздағы музыкалық колледж студенттері мен оқытушыларының зор қызығушылықтарын туғызды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 10

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 27

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 32

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 15

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.