Атырау университетінде 11-сынып оқушылары арасындағы пәндік олимпиада өз мәресіне жетті

Ағымдағы жылдың 22-ші сәуірі күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында математика, физика, химия, биология, орыс тілі мен әдебиеті, география, информатика пәндері бойынша пәндік олимпиада өткізілді.

Олимпиадаға Атырау қаласы мен аудандарының жүзден астам мектептерінен 635 оқушы қатысты. Олимпиада Атырау қаласы мен аудандарындағы білімді және талантты оқушыларға университетіміздің білім гранттарын тағайындау мен оқу ақысына жеңілдіктер беру арқылы сапалы білім алуға жағдай жасау мақсатында ұйымдастырылды.

Олимпиада қорытындысы бойынша жүлделі орын алған оқушылар  жоғары білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі ережесіне сәйкес Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне қабылданады. Сәйкесінше бейіндік пәні бойынша 5В010200- Бастауыш оқыту педагогикасы мен әдістемесі, 5В010100-Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, 5В010900-Математика, 5В011000-Физика, 5В011200-Химия, 5В011300-Биология, 5В011800-Орыс тілі мен әдебиеті, 5В011600-География,  5В012200-Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті, 5В011100-Информатика  мамандықтарына білім  алуға университет гранты және оқу ақысына жеңілдіктер берілді.

Білім сайысы қазақ, орыс тілдерінде өткізілді. Қатысушыларға мамандықтың сәйкес пәндері бойынша тапсырмаларға (3 сағат–180 мин) берілді.

Олимпиаданың жабылу салтанатында Атырау университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры Гүлжан Жарасова барлық қатынасушы оқушыларға алғысын білдіріп, жеңімпаздарды дипломдармен және оқу гранттарымен марапаттады. Сондай-ақ 2-ші орын алғандар 30 пайыз жеңілдік, 3-ші орны алғандар 15 пайыз жеңілдік ақылы оқуға түскен жағдайда алатын болады.

Олимпиада қорытындысы бойынша жүлделі орындарға ие болып оқу ақысына жеңілдіктер мен білім граттарын жеңіп алғандар:

1.5В010100-Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу мамандығына

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік, Мухтасарова Аяжан-Ғани Мұратбаев атындағы орта мектеп, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Жумагазиева Самал-Абай атындағы орта мектеп, Құрманғазы ауданы.

1 –орын және университет гранты, Хомякова Надежда -№9 Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп, Атырау қаласы.

2. 5В010200-Бастауышта оқыту  педагогикасы мен әдістемесі

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Бақтыбаева Ақкенже -№10 С.Мұханов атындағы орта мектеп, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Шалкарова София--№9 Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп, Атырау қаласы.

1 –орын және университет гранты,Жүсіпова Тұрсынай- Абай атындағы орта мектеп, Құрманғазы ауданы.

3.5В010900 – Математика

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Сисенбай Мадина –Назарбаев зияткерлік мектебі, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Сисенбаев Бекзат- Назарбаев зияткерлік мектебі, Атырау қаласы.

1 –орын және университет гранты,Жумагалиев Арыстан- Облыстық дарынды балаларға арналған мектеп-интернат.

4. 5В011100 – Информатика

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Мухитов Ильяс – Облыстық дарын балаларға арналған мектеп-интернат.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Айтен Бауыржан- Назарбаев зияткерлік мектебі, Атырау қаласы.

1 –орын және университет гранты,Төлеуғалиев Алдияр- Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп, Индер ауданы.

5.5В011000- Физика

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Сисенов Тимур – №8 орта мектеп, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Қарасаев Даурен- Облыстық дарын балаларға арналған ұлттық гимназия.

1 –орын және университет гранты, Кривцов Артур- Облыстық дарын балаларға арналған мектеп-интернат.

6.5В011200 – Химия

- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Табылдиева Тілектес – Х.Санбаев атындағы орта мектеп, Мақат ауданы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Құсайын Азамат- Облыстық дарын балаларға арналған ұлттық гимназия.

1 –орын және университет гранты, Мақсот Іңкәр- Ағылшын тілін тереңдетіп оқытатын техникалық гимназия.

7.5В011300- Биология-

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Мамай Нұрсая – Таңдай орта мектебі, Махамбет ауданы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Имашева Орынгүл- Абай атындағы орта мектеп, Мақат ауданы.

1 –орын және университет гранты, Махиева Анель- М.Әуезов атындағы орта мектеп,Индер ауданы.

8.5В011600 – География

- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Хамзина Асель – Ломоносов атындағы орта мектеп, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Лобашова Анжелика- Ломоносов атындағы орта мектеп, Атырау қаласы.

1 –орын және университет гранты, Рамазанова Алина- Облыстық дарын балаларға арналған мектеп-интернат.

9.5В011800-Орыс тілі мен әдебиеті

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Пак Анастасия – Назарбаев зияткерлік мектебі, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Тян Виолетта- №2 Пушкин атындағы орта мектеп,Атырау қаласы.

1 –орын және университет гранты, Бочкова Рината- №30мектеп-гимназия, Атырау қаласы.

10.5В012200- Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті

3- орын және оқу ақысына 15% жеңілдік Кеңесова Жұлдыз – Н.Тілендиев атындағы кіші өнер акалемиясы, Атырау қаласы.

2- орын және оқу ақысына 30% жеңілдік, Саламатова Данагүл- №76 Л.Шахатов атындағы орта мектеп,Мақат ауданы.

1 –орын және университет гранты, Русланова Нұрлыгүл- Ақкөл жалпы орта мектебі, Құрманғазы ауданы.