Конференцияда бұқаралық спортты дамытуды талқылады

«Қазақстан Республикасы спортының жоғары жетістіктерінің негізі -  білім жүйесіндегі  дене шынықтыру және бұқаралық спорттың инновациялық технологиялары» республикалық ғылыми-тәжірибелік конференциясы 24 сәуірде Атырау университетінде басталды.

Ғылыми форумға ресейлік және отандық танымал тұлғалар, спорт саласының майталмандары, олимпиада чемпиондары қатысты. Бүгінгі таңдағы мектептердегі дене шынықтыру пәнін жетілдіру мен бұқаралық спортты дамытудағы көкейкесті мәселелерді талқылаған конфеернция Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спорт орталығының 15 жылдығы аясында ұйымдастырылған. Конференцияның бірінші күні пленарлық және секциялық мәжілістер өтіп, теориялық және әдістемелік тақырыптардан пікіралмасулар жүрді. Екінші күні практикалық жұмыстар бойынша Атырау университетінің спорт кешенінде 1-10 сынып оқушылары арасындағы спорттық-интеллектуалдық эстафетасының қорытынды сайысы, Атырау мұнай және газ университетінде баскетболдан студенттер арасындағы жарыс, Талғайраң ауылындағы тоғайда мектептік туризм және спорттық бағдарлаудан жарыс ұйымдастырылды. Ғылыми конференцияның өтуіне университеттің өнер және спорт факультетінің дене тәрбиесі және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушылары үлес қосты.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 66

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 81

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 86

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124