Конференцияда бұқаралық спортты дамытуды талқылады

«Қазақстан Республикасы спортының жоғары жетістіктерінің негізі -  білім жүйесіндегі  дене шынықтыру және бұқаралық спорттың инновациялық технологиялары» республикалық ғылыми-тәжірибелік конференциясы 24 сәуірде Атырау университетінде басталды.

Ғылыми форумға ресейлік және отандық танымал тұлғалар, спорт саласының майталмандары, олимпиада чемпиондары қатысты. Бүгінгі таңдағы мектептердегі дене шынықтыру пәнін жетілдіру мен бұқаралық спортты дамытудағы көкейкесті мәселелерді талқылаған конфеернция Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спорт орталығының 15 жылдығы аясында ұйымдастырылған. Конференцияның бірінші күні пленарлық және секциялық мәжілістер өтіп, теориялық және әдістемелік тақырыптардан пікіралмасулар жүрді. Екінші күні практикалық жұмыстар бойынша Атырау университетінің спорт кешенінде 1-10 сынып оқушылары арасындағы спорттық-интеллектуалдық эстафетасының қорытынды сайысы, Атырау мұнай және газ университетінде баскетболдан студенттер арасындағы жарыс, Талғайраң ауылындағы тоғайда мектептік туризм және спорттық бағдарлаудан жарыс ұйымдастырылды. Ғылыми конференцияның өтуіне университеттің өнер және спорт факультетінің дене тәрбиесі және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушылары үлес қосты.

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 16

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.

Ғылыми апталық мерекелік шараға ұласты

18 Апр 2018 31

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 12 сәуір Қазақстан Республикасының Ғылым саласы қызметкерлері күніне орай өткізілген апталық марапаттау кешіне ұласты.

«Sarmad»-тың сырлы саздары

18 Апр 2018 10

Апта сəрсенбісінде өнер кафедрасында тағы бір айрықша кездесу өтті. Бұл жолы қонақ болып «Алаш ұстазы» төсбелгісінің иегері, композитор, этномузыкант Бауыржан Ақтаев жəне оның жетекшілігіндегі «Шабыт» халықаралық фестивалінің лауреаты этно-фольклорлық «Sarmad» ансамблі келді.

Студенттер мен магистранттардың ғылыми конференциясы

17 Апр 2018 27

Ғылым күні қызметкерлері күніне орай өткен ғылым апталығы аясында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Жастар және ғылым» атты дәстүрлі студенттер мен магистранттардың конференциясы өтті. Конференция студенттер мен магистранттар, жас зерттеушілердің ғылыми және шығармашылық белсенділігін арттыру,  дарынды және ынталы жастар үшін тиімді коммуникативтік алаң құру мақсатында ұйымдастырылды.

Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері талқыланды

16 Апр 2018 29

12 сәуір – ғылым қызметкерлері күніне орай университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының ұйымдастыруымен «Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері» тақырыбындағы ғылыми семинар өтті. Кафедра жанындағы тұрақты ғылыми семинардың кезекті мәжілісі кеңейтілген сипатта өтіп, оған Атырау қаласы жалпы білім беретін мектептерінің тарих пәні оқытушылары қатысты.