«Заңғар» жобасы аясында екінші STEM және Өнер фестивалі өтеді

АТЫРАУ, Қазақстан, 30 сәуір 2017 жыл, 11.00 – 16.00 – «Заңғар» жобасы аясында екінші STEM және Өнер фестивалі, немесе STEAM Fest, «Шеврон» компаниясы, APEC PetroTechnic және жергілікті серіктес ұйымдармен әріптестікте Халықаралық жастар қорының (International Youth Foundation) ұйымдастыруымен өтеді.

Іс-шараның мақсаты –  оқушылар мен студенттердің STEM-білім беруді үйренуге қызығушылықтарын арттыру және өнерді дамытудағы STEM мүмкіндіктерін мектеп оқушылары мен студенттерге көрсету. Сонымен қатар, Фестивальдің «Отбасыңмен қала сал!» ұраны іс-шараның отбасылық деңгейде өтетінін көрсетіп, балалар мен ата-аналарды өздерінің уақыттарын қызықты және пайдалы өткізуге шақырады.

STEAM – бұл Science (ғылым), Technology (технологиялар), Engineering (инженерия), Art (өнер) және Math (математика) ағылшын сөздерінің қысқартылған атауы. STEAM Fest Атырау жастарына инженерлік дизайн, бағдарламалау, робототехника және көптеген басқа ғылым негіздерін оңай жолмен үйрену арқылы нақты ғылымдар бойынша білімдерін тәжірибе жүзінде қолдануға, яғни жастар арасында STEM-бағытын кеңінен танымалдандыруға бірегей мүмкіндік береді. Екінші Фестивальдің ерекшелігі – ол қатысушыларға өнерді нақты ғылымдар тұрғысынан қарастыру және, бір қарағанда, бір-бірімен байланысты емес екі бағыттың өзара байланысын көру мүмкіндігін береді. Қатысушылардың жасына байланысты, Фестивальде STEM және өнер бағыттары бойынша бағдарламалардың демо-нұсқалары мен мастер-класстар ұсынылады, оқушылар мен студентттер нақты ғылымдар саласындағы өз білімдерін тәжірибе жүзінде қолдана алады.

STEAM Фестивалі қатысушыларының жұмыстары өздеріне ортақ Zangar-City мен Дино-мұражайы жобаларын құрылысында көрініс табады. Сонымен қатар, жастарды «Заңғар» жобасы робоклубтарының арасындағы спорттық робототехника бойынша сайыстар күтеді. Халықаралық жастар қорының жергілікті серіктестері «Bolashak Engineering» пен «Sumato Batys» компаниялардың көмегімен STEM жаттығулардың алуан түрі ұйымдастырылған. Өнер бағытында Ш. Сариев атындағы Атырау облысы өнер мұражайы және «Bolashak Engineering» компаниясының түрлі инсталляциялары, сонымен қатар, ArtLab өнер студиясы және зергерлік өнер мен қыш шеберлерінің мастер-класстары ұсынылады.

18 Апр 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 59

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 51

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 40

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.