«Заңғар» жобасы аясында екінші STEM және Өнер фестивалі өтеді

АТЫРАУ, Қазақстан, 30 сәуір 2017 жыл, 11.00 – 16.00 – «Заңғар» жобасы аясында екінші STEM және Өнер фестивалі, немесе STEAM Fest, «Шеврон» компаниясы, APEC PetroTechnic және жергілікті серіктес ұйымдармен әріптестікте Халықаралық жастар қорының (International Youth Foundation) ұйымдастыруымен өтеді.

Іс-шараның мақсаты –  оқушылар мен студенттердің STEM-білім беруді үйренуге қызығушылықтарын арттыру және өнерді дамытудағы STEM мүмкіндіктерін мектеп оқушылары мен студенттерге көрсету. Сонымен қатар, Фестивальдің «Отбасыңмен қала сал!» ұраны іс-шараның отбасылық деңгейде өтетінін көрсетіп, балалар мен ата-аналарды өздерінің уақыттарын қызықты және пайдалы өткізуге шақырады.

STEAM – бұл Science (ғылым), Technology (технологиялар), Engineering (инженерия), Art (өнер) және Math (математика) ағылшын сөздерінің қысқартылған атауы. STEAM Fest Атырау жастарына инженерлік дизайн, бағдарламалау, робототехника және көптеген басқа ғылым негіздерін оңай жолмен үйрену арқылы нақты ғылымдар бойынша білімдерін тәжірибе жүзінде қолдануға, яғни жастар арасында STEM-бағытын кеңінен танымалдандыруға бірегей мүмкіндік береді. Екінші Фестивальдің ерекшелігі – ол қатысушыларға өнерді нақты ғылымдар тұрғысынан қарастыру және, бір қарағанда, бір-бірімен байланысты емес екі бағыттың өзара байланысын көру мүмкіндігін береді. Қатысушылардың жасына байланысты, Фестивальде STEM және өнер бағыттары бойынша бағдарламалардың демо-нұсқалары мен мастер-класстар ұсынылады, оқушылар мен студентттер нақты ғылымдар саласындағы өз білімдерін тәжірибе жүзінде қолдана алады.

STEAM Фестивалі қатысушыларының жұмыстары өздеріне ортақ Zangar-City мен Дино-мұражайы жобаларын құрылысында көрініс табады. Сонымен қатар, жастарды «Заңғар» жобасы робоклубтарының арасындағы спорттық робототехника бойынша сайыстар күтеді. Халықаралық жастар қорының жергілікті серіктестері «Bolashak Engineering» пен «Sumato Batys» компаниялардың көмегімен STEM жаттығулардың алуан түрі ұйымдастырылған. Өнер бағытында Ш. Сариев атындағы Атырау облысы өнер мұражайы және «Bolashak Engineering» компаниясының түрлі инсталляциялары, сонымен қатар, ArtLab өнер студиясы және зергерлік өнер мен қыш шеберлерінің мастер-класстары ұсынылады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 11

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 32

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.