TEKSAN компаниясы Атырау университетінің жас ғалымдарына қолдау көрсетеді

Өткен аптада қазақстандық TEKSAN компаниясының өкілдері Атырау университетінің ғалымдарымен кездесті. Әлемге электр энергиясы саласындағы өнімдерімен танымал компания университеттің құрылымымен және инновациялық бағыттағы жобаларымен танысты.

Сондай-ақ әріптестер университеттегі «Science cafe» (Ғылыми кафесінің) кезекті отырысына да қатысты. Ғылыми кафені университеттің Бірінші проректоры-Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Айгерім Шилібекова кіріспе сөзбен ашып, ғалымдардың кездесу мақсатына кеңінен тоқталды. Одан соң, профессор Ведат Қырай баяндама жасап, Қазақстандағы санаулы әріптестік бастамалардың бірі болып отырған Университетпен бірге жүргізілетін жобаны таныстырды. Бұл Университет-мемлекет-өндіріс аясындағы бірлестік негізінде ЭКСПО-2017 халықаралық көрмесіне Атырау облысы атынан ұсынылатын жоба болып табылады. Аталған жоба құрамына Түркия ғалымдары, TEKSAN компаниясы және Атырау университетінің ғалымдары енгізіліп, 2016 жылдың мамыр айында бірлескен жұмысшы тобы құрылған болатын. Топтың ғылыми-зерттеу және конструкторлық қызметі «жасыл» технологиялар жобасын жүзеге асыруға бағытталған. Ведат Қырайдың баяндамасында TEKSAN компаниясы мен Атырау университетінің бірлескен «Экоағаш» пен «Айналмалы шатырлы күрке» жобалары кеңінен таныстырылды. Жобаны коммерциялау жағы «ASU Innovations» коммерцияландыру және инновация орталығымен жүзеге асырылатын болады. Кездесу нәтижесінде аталмыш жобаларды іске асыру бойынша Атырау университеті мен TEKSAN компаниясы арасында екі жақты келісімшартқа қол қойылды.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 13

16 тамыз күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 102

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.

Ғылыми жобаларды гранттық қаржыландыру конкурсы

11 Июл 2018 89

11 шілде күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР Білім және Ғылым министрлігі Ғылым комитеті жанындағы Ғылым қоры өкілдерімен кездесу өтті.

Астана, туған күніңмен!

5 Июл 2018 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті басшылығы және ұжымы қазақстандықтарды Елордамыздың 20 жылдық мерейтойымен құттықтайды!

Түлектер түлеп ұшты

30 Июн 2018 366

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.