TEKSAN компаниясы Атырау университетінің жас ғалымдарына қолдау көрсетеді

Өткен аптада қазақстандық TEKSAN компаниясының өкілдері Атырау университетінің ғалымдарымен кездесті. Әлемге электр энергиясы саласындағы өнімдерімен танымал компания университеттің құрылымымен және инновациялық бағыттағы жобаларымен танысты.

Сондай-ақ әріптестер университеттегі «Science cafe» (Ғылыми кафесінің) кезекті отырысына да қатысты. Ғылыми кафені университеттің Бірінші проректоры-Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Айгерім Шилібекова кіріспе сөзбен ашып, ғалымдардың кездесу мақсатына кеңінен тоқталды. Одан соң, профессор Ведат Қырай баяндама жасап, Қазақстандағы санаулы әріптестік бастамалардың бірі болып отырған Университетпен бірге жүргізілетін жобаны таныстырды. Бұл Университет-мемлекет-өндіріс аясындағы бірлестік негізінде ЭКСПО-2017 халықаралық көрмесіне Атырау облысы атынан ұсынылатын жоба болып табылады. Аталған жоба құрамына Түркия ғалымдары, TEKSAN компаниясы және Атырау университетінің ғалымдары енгізіліп, 2016 жылдың мамыр айында бірлескен жұмысшы тобы құрылған болатын. Топтың ғылыми-зерттеу және конструкторлық қызметі «жасыл» технологиялар жобасын жүзеге асыруға бағытталған. Ведат Қырайдың баяндамасында TEKSAN компаниясы мен Атырау университетінің бірлескен «Экоағаш» пен «Айналмалы шатырлы күрке» жобалары кеңінен таныстырылды. Жобаны коммерциялау жағы «ASU Innovations» коммерцияландыру және инновация орталығымен жүзеге асырылатын болады. Кездесу нәтижесінде аталмыш жобаларды іске асыру бойынша Атырау университеті мен TEKSAN компаниясы арасында екі жақты келісімшартқа қол қойылды.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 5

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 4

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 18

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 50

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.