TEKSAN компаниясы Атырау университетінің жас ғалымдарына қолдау көрсетеді

Өткен аптада қазақстандық TEKSAN компаниясының өкілдері Атырау университетінің ғалымдарымен кездесті. Әлемге электр энергиясы саласындағы өнімдерімен танымал компания университеттің құрылымымен және инновациялық бағыттағы жобаларымен танысты.

Сондай-ақ әріптестер университеттегі «Science cafe» (Ғылыми кафесінің) кезекті отырысына да қатысты. Ғылыми кафені университеттің Бірінші проректоры-Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Айгерім Шилібекова кіріспе сөзбен ашып, ғалымдардың кездесу мақсатына кеңінен тоқталды. Одан соң, профессор Ведат Қырай баяндама жасап, Қазақстандағы санаулы әріптестік бастамалардың бірі болып отырған Университетпен бірге жүргізілетін жобаны таныстырды. Бұл Университет-мемлекет-өндіріс аясындағы бірлестік негізінде ЭКСПО-2017 халықаралық көрмесіне Атырау облысы атынан ұсынылатын жоба болып табылады. Аталған жоба құрамына Түркия ғалымдары, TEKSAN компаниясы және Атырау университетінің ғалымдары енгізіліп, 2016 жылдың мамыр айында бірлескен жұмысшы тобы құрылған болатын. Топтың ғылыми-зерттеу және конструкторлық қызметі «жасыл» технологиялар жобасын жүзеге асыруға бағытталған. Ведат Қырайдың баяндамасында TEKSAN компаниясы мен Атырау университетінің бірлескен «Экоағаш» пен «Айналмалы шатырлы күрке» жобалары кеңінен таныстырылды. Жобаны коммерциялау жағы «ASU Innovations» коммерцияландыру және инновация орталығымен жүзеге асырылатын болады. Кездесу нәтижесінде аталмыш жобаларды іске асыру бойынша Атырау университеті мен TEKSAN компаниясы арасында екі жақты келісімшартқа қол қойылды.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 41

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 73

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 103

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 66

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.