TEKSAN компаниясы Атырау университетінің жас ғалымдарына қолдау көрсетеді

Өткен аптада қазақстандық TEKSAN компаниясының өкілдері Атырау университетінің ғалымдарымен кездесті. Әлемге электр энергиясы саласындағы өнімдерімен танымал компания университеттің құрылымымен және инновациялық бағыттағы жобаларымен танысты.

Сондай-ақ әріптестер университеттегі «Science cafe» (Ғылыми кафесінің) кезекті отырысына да қатысты. Ғылыми кафені университеттің Бірінші проректоры-Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Айгерім Шилібекова кіріспе сөзбен ашып, ғалымдардың кездесу мақсатына кеңінен тоқталды. Одан соң, профессор Ведат Қырай баяндама жасап, Қазақстандағы санаулы әріптестік бастамалардың бірі болып отырған Университетпен бірге жүргізілетін жобаны таныстырды. Бұл Университет-мемлекет-өндіріс аясындағы бірлестік негізінде ЭКСПО-2017 халықаралық көрмесіне Атырау облысы атынан ұсынылатын жоба болып табылады. Аталған жоба құрамына Түркия ғалымдары, TEKSAN компаниясы және Атырау университетінің ғалымдары енгізіліп, 2016 жылдың мамыр айында бірлескен жұмысшы тобы құрылған болатын. Топтың ғылыми-зерттеу және конструкторлық қызметі «жасыл» технологиялар жобасын жүзеге асыруға бағытталған. Ведат Қырайдың баяндамасында TEKSAN компаниясы мен Атырау университетінің бірлескен «Экоағаш» пен «Айналмалы шатырлы күрке» жобалары кеңінен таныстырылды. Жобаны коммерциялау жағы «ASU Innovations» коммерцияландыру және инновация орталығымен жүзеге асырылатын болады. Кездесу нәтижесінде аталмыш жобаларды іске асыру бойынша Атырау университеті мен TEKSAN компаниясы арасында екі жақты келісімшартқа қол қойылды.