«Довира» этномәдени орталығының өкілдерімен кездесу өтті

27 қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау Университетінде Жастар саясаты департаментінің ұйымдастыруымен Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығы аясында «Довира» этномәдени орталығының өкілдерімен кездесу өтті.

Кездесудің мақсаты - студенттерге украин халқының тарихы, дәстүрлері мен әдет-ғұрыптары туралы және олардың этномәдени бірлестігінің қызметін түсіндіру.

Еліміз - посткеңестік кеңістіктегі КСРО дағдарысы кезінде және ол ыдырағаннан кейін елеулі ұлтаралық қақтығыстар мен алауыздықты болдырмауға қол жеткізген санаулы мемлекеттердің бірі. Бүгінгі күні бүкіл әлем Қазақстанның көп ұлтты, мәдени және поли-конфессиялық қоғам құрудағы жетістіктерін мойындайды, онда экономикалық, әлеуметтік, мәдени, рухани даму мүмкіндіктерінің теңдігі барлық ұлттар мен ұлыстардың өкілдері үшін, этносаралық келісім, қазақ халқының бірлігі, гуманизм принциптерін іс жүзінде жүзеге асыру қамтамасыз етілген, ұлт құқықтары мен адам құқықтарының үйлесімі және Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың саясаты маңызды рөл атқарды.

Жиын соңында қатысушылар мен студенттер украин халқының әшекей-бұйымдарымен танысып, арнайы дайындалған украин халқының тағамдарынан дәм татты.