Студенттер ақын Қалқаман Саринмен кездесті

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  Қазақтың мақтанышы, ақын, Халықаралық «Шабыт» фестивалінің лауреаты, «Алтын қалам» әдеби сыйлығының жеңімпазы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «ДАРЫН» мемлекеттік жастар сыйлығының лауреаты, ҚР Жазушылар одағының мүшесі, «Жібек сезім – Жүрек сөзім» және «Арманымның бейнесі» атты жыр жинақтарының авторы Қалқаман Саринмен кездесу кеші болып өтті.

Жыр кешіне Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері және қала тұрғындары қатынасты. Университеттің 400 орындық акт залы көрермендерге ылық толды. Кездесуді университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов құттықтау сөзімен ашып, ақынға қош келдіңіз айтты. Жастар арасында кеңінен танамал ақын көрермендерді өзінің мөлдіреген нұрлы шыққа тұнған, бірде сағыныш пен мұң тұнған жақұт жырларымен сусындатты. Ақынмен өткен жыр кеші залмен әңгіме-сұхбат және сұрақ-жауап түрінде еркін өткізілді. Кездесу барысында Атырау университетінің студенттері Қалқаман ағаларына шашу ретінде ақынның жырлары мен өз туындыларын оқып, ақын сөзіне жазылған танымал әндерді нақышына келтіре орындады. Университетте өтіп жатқан өзін-өзі басқару апталығы аясында өткен шарада ректор міндетін атқарушы-дублер студент Мерей Арыстан сөз алып, Ақын ағасына тамаша кеш үшін зор рахметін айтып, жыр кешінен естелік сыйлық ұсынды. Сондай-ақ Атырау университетінің ректоры Абзал Талтеновтың бастамасымен жарық көргелі жатқан университетте оқитын жырды серік қылып жүрген талантты студенттер шығарамаларының жинағына алғысөз дайындап беруге өтінішін жеткізді.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 47

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.

Ғылыми жобаларды гранттық қаржыландыру конкурсы

11 Июл 2018 49

11 шілде күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР Білім және Ғылым министрлігі Ғылым комитеті жанындағы Ғылым қоры өкілдерімен кездесу өтті.

Астана, туған күніңмен!

5 Июл 2018 23

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті басшылығы және ұжымы қазақстандықтарды Елордамыздың 20 жылдық мерейтойымен құттықтайды!

Түлектер түлеп ұшты

30 Июн 2018 319

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.

Еуропаның жеңіс тұғырында

25 Июн 2018 82

2018 жылдың 18-22 маусым аралығында Румынияның Бухарест қаласында ересектер арасында жекпе-жектен  II ашық Еуропа чемпионаты өтті.