«Есірткісіз әлем!»

Атырау облысы ІІД Есірткі бизнесіне қарсы күрес басқармасының ұйымдастыруымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәдени-спорт кешенінде «Есірткісіз әлем» атты акция өткізілді.

Кең көлемде ұйымдастырылған шараға облыстық білім басқармасы, спорт және туризм басқармасы, сонымен қатар Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті атсалысты. Акцияға барлығы 700-ден астам жоғары оқу орындары мен колледждер студенттері және орта мектептердің оқушылары, қаладағы спорт мектептерінің тәрбиеленушілері қатысты. Шараны Ішкі істер департаментінің бастығы полиция полковнигі Аян Дүйсембаев ашты. Бұдан соң қатысушылар алдында облыстық білім басқармасының басшысы Нұрсауле Сайлауова, облыстық турзим және спорт басқармасының басшысы Азамат Бекет, облысқа танымал спортшылар сөз сөйледі. Есірткі бизнесіне қарсы күрес басқармасының бастамасымен есірткінің зардабы және нашақорлардың өмірі туралы жастарға қысқа метражды фильм көрсетілді.Жиналғандар ІІД Кинологиялық орталығының қызметтік иттерінің оқу-жаттығуларын тамашалады. Акция республика деңгейіндегі өнер жұлдыздарының конецертіне ұласты.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 9

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 27

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 31

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 15

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.