Полиция полковнигі университетте

Ағымдағы жылдың 19-шы сәуірі күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы ішкі істер департаментінің бастығы, полиция полковнигі Аян Сәбитұлы Дүйсенбаевпен кездесу болып өтті.

Бұл кездесуге Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен Заңтану мамандығының студенттері қатынасты. Кездесу еркін әгімелесу, пікір алмасу және сұрақ-жауап форматында өткізілді. Жиынды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов ашып, кеш қонақтарына қош келдіңіздер айтты. Кездесуге сонымен қатар, Атырау облысы ішкі істер департаменті бастығының орынбасары, полиция полковнигі Нұрлыбек Кушенов те келді. Жалпы кездесудің басты мақсаты: Атырау университетінің заңтану мамандығы бойынша білім алып жатқан студенттерді құқық қорғау органдары қызметкерлерімен кездестіріп, мамандықтың ерекшеліктерін айта отырып, теория мен практика жағын ұштастыруда болып табылады. Кездесу қонағы Атырау облысы ішкі істер департаментінің бастығы, полиция полковнигі Аян Дүйсенбаев Атырау университеттің заңтану мамандығын биылғы оқу жылында бітіруші түлектерді ішкі істер департаментіне қызметке шақыра келгендігін де ашық айтып, департаментке жұмысқа орналасу үшін түлектерге қандай құжаттар жинақтау керектігіне және жас мамандарға мемлекет пен департамент тарапынан қандай жеңілдіктер жасалып жатқандығына толық тоқталды. Жалпы осындай ашық форматтағы кездесу ішкі істер департаментінің бастығымен 20 жылдан бергі уақытта бірінші рет өкізіліп отырғандығы да осы кездесуде айтылды.  Кездесу заңтану мамандығын бітіруші түлектерінің өздерін толғандырып жүрген көптеген сұрақтарын қойып, оған кеш қонақтарынан тұшымды жауаптар алуға жалғасты.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 1

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 10

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 31

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.