Полиция полковнигі университетте

Ағымдағы жылдың 19-шы сәуірі күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы ішкі істер департаментінің бастығы, полиция полковнигі Аян Сәбитұлы Дүйсенбаевпен кездесу болып өтті.

Бұл кездесуге Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен Заңтану мамандығының студенттері қатынасты. Кездесу еркін әгімелесу, пікір алмасу және сұрақ-жауап форматында өткізілді. Жиынды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов ашып, кеш қонақтарына қош келдіңіздер айтты. Кездесуге сонымен қатар, Атырау облысы ішкі істер департаменті бастығының орынбасары, полиция полковнигі Нұрлыбек Кушенов те келді. Жалпы кездесудің басты мақсаты: Атырау университетінің заңтану мамандығы бойынша білім алып жатқан студенттерді құқық қорғау органдары қызметкерлерімен кездестіріп, мамандықтың ерекшеліктерін айта отырып, теория мен практика жағын ұштастыруда болып табылады. Кездесу қонағы Атырау облысы ішкі істер департаментінің бастығы, полиция полковнигі Аян Дүйсенбаев Атырау университеттің заңтану мамандығын биылғы оқу жылында бітіруші түлектерді ішкі істер департаментіне қызметке шақыра келгендігін де ашық айтып, департаментке жұмысқа орналасу үшін түлектерге қандай құжаттар жинақтау керектігіне және жас мамандарға мемлекет пен департамент тарапынан қандай жеңілдіктер жасалып жатқандығына толық тоқталды. Жалпы осындай ашық форматтағы кездесу ішкі істер департаментінің бастығымен 20 жылдан бергі уақытта бірінші рет өкізіліп отырғандығы да осы кездесуде айтылды.  Кездесу заңтану мамандығын бітіруші түлектерінің өздерін толғандырып жүрген көптеген сұрақтарын қойып, оған кеш қонақтарынан тұшымды жауаптар алуға жалғасты.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 26

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 21

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 186

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 154

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 112

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды