Атырау облыстық сотының төрағасы Атырау университетінде

Ағымдағы жылдың 18-ші сәуірі күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің бас оқу ғимаратындағы акт залында «Құқықтық сауатты арттыру айлығы» атты ақпараттық-насихат шарасы болып өтті.

Бұл шараға университетіміздің экономика және құқық факультетінің Азаматтық-құқықтар пәндері кафедрасының студенттері мен профессор-оқытушылар құрамы және Атырау облыстық сотының төрағасы – Марғұлан Жұбанышұлы Бектұрғанов, Атырау облыстық сотының судьясы, судья әдебі жөніндегі комиссия төрағасы Райса Аққұлова, Атырау облыстық сотының судьясы Жұлдыз Мадьяровалар құрметті қонақ болып қатынасты. «Құқықтық сауатты арттыру айлығы» шарасының басты мақсаты: 5В030100 – Құқықтану мамандығының студенттеріне сот қызметінің мақсаты, қағидалары мен міндеттерін жеткізу, сонымен қатар, сот жүйесі үшін кадрлар сапасын, кәсіпқойлығын өсіру жолдарын насихаттау барысындағы құқықтық сауаттылықты арттыру болды. Шараны Атырау университетінің оқу ісі жөніндегі проректоры Гүлжан Жарасова ашып, шақырылған қонақтарға қош келдіңіздер айтты. Әрмен қарай , Атырау облыстық сотының төрағасы – Марғұлан Жұбанышұлы Бектұрғанов сөз алып университет студенттері мен оқытушыларының көкейінде жүрген көптеген сұрақтарға тұшымды жауаптар алды. Шара барысында Қазақстан Республикасының Сот жүйесі туралы деректі-танымдық фильм көрсетілді.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 17

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 40

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.