«Философия менің өмірімде»

2017 жылдың 6 сәуірінде Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ философия кафедрасының Кіші Фараби академиясы IV Халықаралық Фараби Оқуларының және Фараби Форум аясында «Философия менің өмірімде» республикалық эссе конкурсы өткізілді.

Конкурстың мақсаты - студенттердің ғылыми-зерттеу жұмысын жетілдіру, Қазақстан ЖОО дарынды жастарын ғылыми зерттеу жұмыстарына тарту болды. Конкурс жұмыстарына Х.Досмұхамедов атындағы АтМу студенттері де қатысты. Республикалық конкурс нәтижесі бойынша «Орыс тілі мен әдебиеті» мамандығының 2 курс, 203 тобының студенті Самарцева Александра (ғылыми жетекшісі - филос. ғ.к. Кенжебаев А.А.) II орын алса, «құқықтану» мамандығының 1 курс, 101топ студенті Қабдолла Төлебике III орынға ие болды (Ғылыми жетекшісі- филос. ғ.д. Бекежан Ө.Қ.).

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 60

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 66

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 61

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 41

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.