Инновациялық идеялар турнирі басталды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде студенттерді кәсіпкерлікке баулу және жаңа бизнес-идеялар  табуға арналған «Алты кілт – Алтын кілт» инновациялық идеялар турнирі жобасы бастау алды.

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаев «Қазақстанның Үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» Жолдауында бизнес-ортаны түбегейлі жақсарту және кеңейту, кәсіпкерлікті дамытуды маңызды басымдық ретінде атап көрсеткен болатын. Осы орайда Атырау мемлекеттік университетінде студенттерді кәсіпкерлік негіздеріне оқыту мен жастардың бизнес ортасын қалыстастыруға көңіл бөлінуде.  Аталмыш жобаның мақсаты - Атырау облысы кәсіпкерлерімен байланыс орнату; жаңа бизнес-идеяларды іздеуді студенттерге үйрету және идеяларды генерациялау; университет қабырғасында жүріп жаңа кәсіп ашу үшін студенттерге біліктілік дағдыларын үйрету, тапсырмалар арқылы студенттерге кәсіпкерлікпен айналысып көруге жағдай жасау; жаңа бизнес-идеяны қаржыландыру және университет тарапынан қаржылай, психологиялық және біліммен қолдау көрсету болып табылады.

Инновациялық идеялар турнирінің алғашқты отырысына университеттің Бірінші проректор - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры, жоба идеясының авторы Шилібекова Айгерім Сенбекқызы қатысып, жобаға қатысушы студенттерге алғысын білдіре отырып, жоба туралы мағлұмат берді. Көптеген қызықты деректермен бөлісіп, сұрақтарға белсенді жауап берген студенттерге сыйлық ұсынды. Сонымен қатар студенттер тарапынан қойылған сауалдар да ескерусіз қалмады.

Кездесуден соң қатысушылар алты командаға бөлініп, адами ресурстарды дамыту бөлімінің басшысы Зумрат Сұлтанованың «Топта жұмыс жасау» семинар-тренингіне қатысып,  1 аптаға тапсырмаға алды. Әрбір топқа 1 қаламнан берілді. Бір апта ішінде сол қаламды  топтар құнды нәрселерге алмастыруы қажет. Қаламды ең құнды затқа алмастырған топ жеңіске жетеді және топ қатысушылары  кілттерге ие болады. Жеңіске жеткен құнды зат және барлық құнды заттар бизнес-инкубатор қорына тапсырылады.

Жобаны үйлестіруші, «iSpace» бизнес-инкубатор бөлімінің басшысы Бибігүл ШАЙХИЕВАНЫҢ айтуынша, жоба барысында қатысушылар тек қана тапсырмалар орындап қана қоймай, 6 апта бойы мамандардың  инновация, бизнес, көшбасшылық, маркетинг, топта жұмыс жасау, келіссөздер жүргізу тақырыптарындағы семинар-тренингке қатысып, біліктілік дағдыларын үйренеді. 6 аптадан соң топтар жаңа бизнес жоба ойлап тауып, облысқа танымал белгілі кәсіпкерлердің көмегімен презентация дайындайды. Жобаларды қорғау маусым айында болады. Ұтысқа ие болған команда 300 000 теңге көлемінде ұтысқа ие болады. Ал «әр кілт» 5000 теңгеге алмастырылады.

Жоба аясында блогерлер арасында «Алты кілт – алтын кілт» жобасы туралы ең үздік мақала, «Команда қатысушысы туралы ең үздік мақала», «Командалардың жұмысы туралы ең үздік мақала», «Спикер туралы ең үздік мақала», «Университет газетіне жарияланған Ең үздік мақала», «Ең үздік фото-сурет» номинациялары бойынша жеңімпаздар анықталатын болады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.