Ақын Қасымхан Бегмановтың атыраулықтармен жүздесуі

Ақын Қасымхан Бегманов

Ағымдағы жылдың 17-ші сәуірі күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің акт залында қазақтың көрнекті ақыны, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, «Құрмет» орденінің иегері, «Дәстүр» журналының бас редакторы Қасымхан Бегмановпен кездесу болып өтті.

Бұл кездесуге Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері және Атыраудағы Қазақстан Жазушылар Одағы филиалының директоры, ақын Қойшығұл Жылқышиев пен Атырау облыстық мұражайының басшысы Рашила Хариповалар қатынасты. Кездесудің негізгі мақсаты – республикалық ұлттық-этнографиялық «Дәстүр» журналының «Дәстүр: кеше, бүгін, ертең» атты жаңа ғылыми-көпшілік жобасы аясында республика бойынша этнографиялық экспедицияның жұмыс жоспарына сәйкес этнография саласындағы ғылымдармен, өлкетанушылармен кездесу болды. Кездесуді тарих ғылымдарының кандидаты, Қазақстан Журналистер Одағының мүшесі Қылышбай Сүндетұлы ашып, Қасымхан Бегмановтың шығармашылығы мен өмір жолына толық тоқталып өтті. Кездесу барысында ақын Қасымхан Бегманов Атырау облысына келу сапарының басты мақсаты мен атқарып жүрген істері туралы тыңдармандарға айтып берді. Кездесуде студенттер сұрақтар қойып, кеш қонағы өзінің Махамбетке, Мұстафа Шоқайға арналған жырларын оқыды.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 6

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 25

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 30

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 50

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 40

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.