Ақын Қасымхан Бегмановтың атыраулықтармен жүздесуі

Ақын Қасымхан Бегманов

Ағымдағы жылдың 17-ші сәуірі күні Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің акт залында қазақтың көрнекті ақыны, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, «Құрмет» орденінің иегері, «Дәстүр» журналының бас редакторы Қасымхан Бегмановпен кездесу болып өтті.

Бұл кездесуге Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері және Атыраудағы Қазақстан Жазушылар Одағы филиалының директоры, ақын Қойшығұл Жылқышиев пен Атырау облыстық мұражайының басшысы Рашила Хариповалар қатынасты. Кездесудің негізгі мақсаты – республикалық ұлттық-этнографиялық «Дәстүр» журналының «Дәстүр: кеше, бүгін, ертең» атты жаңа ғылыми-көпшілік жобасы аясында республика бойынша этнографиялық экспедицияның жұмыс жоспарына сәйкес этнография саласындағы ғылымдармен, өлкетанушылармен кездесу болды. Кездесуді тарих ғылымдарының кандидаты, Қазақстан Журналистер Одағының мүшесі Қылышбай Сүндетұлы ашып, Қасымхан Бегмановтың шығармашылығы мен өмір жолына толық тоқталып өтті. Кездесу барысында ақын Қасымхан Бегманов Атырау облысына келу сапарының басты мақсаты мен атқарып жүрген істері туралы тыңдармандарға айтып берді. Кездесуде студенттер сұрақтар қойып, кеш қонағы өзінің Махамбетке, Мұстафа Шоқайға арналған жырларын оқыды.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 11

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 32

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.