З.Қабдоловтың 90 жылдығына арналады

17 сәуір күні «Филология феномені» апталығы одан әрі жалғасын тапты. З. Қабдоловтың көркем шығармалары бойынша оқырмандар конференциясы болып өтті.

Конференцияның мақсаты – жастардың кітап оқуға құлшынысын арттыру, З. Қабдоловтың шығармаларын насихаттау. Конференция барысында студенттер «Ұшқын», «Жалын», «Менің Әуезовім», «Бас» романдарындағы кейіпкерлерге мінездеме беріп, ондағы оқиғаларға өзіндік көзқарасын білдірді. Конференцияға қатысушы студенттер З. Қабдоловтың туындыларымен танысу нәтижесінде болашақ өміріне қажетті ақпараттар алып, керемет әсер алып қайтты.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.