З.Қабдоловтың 90 жылдығына арналады

17 сәуір күні «Филология феномені» апталығы одан әрі жалғасын тапты. З. Қабдоловтың көркем шығармалары бойынша оқырмандар конференциясы болып өтті.

Конференцияның мақсаты – жастардың кітап оқуға құлшынысын арттыру, З. Қабдоловтың шығармаларын насихаттау. Конференция барысында студенттер «Ұшқын», «Жалын», «Менің Әуезовім», «Бас» романдарындағы кейіпкерлерге мінездеме беріп, ондағы оқиғаларға өзіндік көзқарасын білдірді. Конференцияға қатысушы студенттер З. Қабдоловтың туындыларымен танысу нәтижесінде болашақ өміріне қажетті ақпараттар алып, керемет әсер алып қайтты.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 12

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.