Ғылыми апталық аясында

13 сәуір күні Экономика және құқық фаультетінде ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» атты Қазақстан халқына Жолдауы аясында «Қазіргі жағдайда Қазақстандағы экономикалық өсу мәселелері» тақырыбындағы ғылыми-практикалық конференция өткізілді.

Конференцияның мақсаты – жастар арасында ғылымды насихаттай отырып, ғылым мен білімге деген құштарлықтарын арттыру. Конференцияны өткізу барысында 3 секция, атап айтқанда «Экономикалық өсу мәселелері», «Заманауи азаматтық қоғам және құқықтық мемлекет»,  «Қазақстанның қаржылық және бухгалтерлік есептілік жүйесіндегі макроэкономикалық аспектілер» секциялары  қызмет атқарды.

Конференцияда ұсынылған ғылыми-зерттеу баяндамаларында шағын кәсіпорындардағы бухгалтерлік есеп мәселесі де, кәсіпорындардың инновациялық белсенділік мәселесі де, дипломатиялық қарым-қатынастарды құқықтық реттеу мәселелері де орын алып, студенттер мен оқытушылар арасында қызу пікірталас туғызды.

Ғылыми апталықтың қорытындысында ең үздік мақалаларымен алға шыққан жас ғалымдар, студенттер және магистранттар жүлделі орындармен, алғыс хаттармен және сертификаттармен марапатталды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 38

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.