Ғылыми апталық аясында

13 сәуір күні Экономика және құқық фаультетінде ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» атты Қазақстан халқына Жолдауы аясында «Қазіргі жағдайда Қазақстандағы экономикалық өсу мәселелері» тақырыбындағы ғылыми-практикалық конференция өткізілді.

Конференцияның мақсаты – жастар арасында ғылымды насихаттай отырып, ғылым мен білімге деген құштарлықтарын арттыру. Конференцияны өткізу барысында 3 секция, атап айтқанда «Экономикалық өсу мәселелері», «Заманауи азаматтық қоғам және құқықтық мемлекет»,  «Қазақстанның қаржылық және бухгалтерлік есептілік жүйесіндегі макроэкономикалық аспектілер» секциялары  қызмет атқарды.

Конференцияда ұсынылған ғылыми-зерттеу баяндамаларында шағын кәсіпорындардағы бухгалтерлік есеп мәселесі де, кәсіпорындардың инновациялық белсенділік мәселесі де, дипломатиялық қарым-қатынастарды құқықтық реттеу мәселелері де орын алып, студенттер мен оқытушылар арасында қызу пікірталас туғызды.

Ғылыми апталықтың қорытындысында ең үздік мақалаларымен алға шыққан жас ғалымдар, студенттер және магистранттар жүлделі орындармен, алғыс хаттармен және сертификаттармен марапатталды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 11

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 27

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 32

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 15

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.