Көрнекі сот процесі

Азаматтық құқық пәндері кафедрасы Құқықтану мамандығы 3 курс студенттерінің қатысуымен  «Кәмелет жасына толмаған балаларға алимент өндіру» тақырыбында көрнекі сот процесі өткізілді.

Сюжет шынайы өмірдегі оқиғаның кейіпкерлерін өзгерте отырып алынды. Сюжетке сәйкес, алимент ісі қаралды. Сот отырысы барысында судья жауапкер Н.-ге қатысты әділ шешім қабылдады.

Сот отырысында Азаматтық іс жүргізу кодексінің барлық талаптары сақталды. Сонымен қатар, тәжірибе және оқу үрдісіндегі тәжірибелік әдісті қолдануды көрсетуге 1-2 курс студенттері шақырылды. Сот процесінде студенттер өздерінің кәсіби біліктіліктерін арттырып, азаматтар арасында өткізілетін іс-шараларды тәжірибе жүзінде қолдана білуді үйренді. Студенттердің оқытылатын материалдарды теориялық және практикалық игерудің тиімділігін арттырудың маңызды факторы, олардың белсенді қызметі болып табылатындығы дәлелденді. Осы шараны қорытындылау барысында оқу ісі жөніндегі проректор Джарасова Гулжан Сағидоллақызы, кафедра меңгерушісі Турдалиев Әділбек Олжабайұлы сөз алып, ұсынастар мен ескертпелерін айтып, жалпы көрнекі сот процесі жоғары дәрежеде өтті деген баға берді. Осындай шараларға қызметтегі судьяларды, адвокаттарды шақыру, олармен бірге еркін талқылау, осы немесе басқа мәселелерге қатысты студенттердің көзқарастарын білу, тәжірибесі бар судьялар, заңгерлер, адвокаттардың ойларын тыңдауды жүзеге асыру сөз болды.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 15

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 53

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 18

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 35

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 45

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.