Көрнекі сот процесі

Азаматтық құқық пәндері кафедрасы Құқықтану мамандығы 3 курс студенттерінің қатысуымен  «Кәмелет жасына толмаған балаларға алимент өндіру» тақырыбында көрнекі сот процесі өткізілді.

Сюжет шынайы өмірдегі оқиғаның кейіпкерлерін өзгерте отырып алынды. Сюжетке сәйкес, алимент ісі қаралды. Сот отырысы барысында судья жауапкер Н.-ге қатысты әділ шешім қабылдады.

Сот отырысында Азаматтық іс жүргізу кодексінің барлық талаптары сақталды. Сонымен қатар, тәжірибе және оқу үрдісіндегі тәжірибелік әдісті қолдануды көрсетуге 1-2 курс студенттері шақырылды. Сот процесінде студенттер өздерінің кәсіби біліктіліктерін арттырып, азаматтар арасында өткізілетін іс-шараларды тәжірибе жүзінде қолдана білуді үйренді. Студенттердің оқытылатын материалдарды теориялық және практикалық игерудің тиімділігін арттырудың маңызды факторы, олардың белсенді қызметі болып табылатындығы дәлелденді. Осы шараны қорытындылау барысында оқу ісі жөніндегі проректор Джарасова Гулжан Сағидоллақызы, кафедра меңгерушісі Турдалиев Әділбек Олжабайұлы сөз алып, ұсынастар мен ескертпелерін айтып, жалпы көрнекі сот процесі жоғары дәрежеде өтті деген баға берді. Осындай шараларға қызметтегі судьяларды, адвокаттарды шақыру, олармен бірге еркін талқылау, осы немесе басқа мәселелерге қатысты студенттердің көзқарастарын білу, тәжірибесі бар судьялар, заңгерлер, адвокаттардың ойларын тыңдауды жүзеге асыру сөз болды.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 13

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 28

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 33

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 55

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 44

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.