Көрнекі сот процесі

Азаматтық құқық пәндері кафедрасы Құқықтану мамандығы 3 курс студенттерінің қатысуымен  «Кәмелет жасына толмаған балаларға алимент өндіру» тақырыбында көрнекі сот процесі өткізілді.

Сюжет шынайы өмірдегі оқиғаның кейіпкерлерін өзгерте отырып алынды. Сюжетке сәйкес, алимент ісі қаралды. Сот отырысы барысында судья жауапкер Н.-ге қатысты әділ шешім қабылдады.

Сот отырысында Азаматтық іс жүргізу кодексінің барлық талаптары сақталды. Сонымен қатар, тәжірибе және оқу үрдісіндегі тәжірибелік әдісті қолдануды көрсетуге 1-2 курс студенттері шақырылды. Сот процесінде студенттер өздерінің кәсіби біліктіліктерін арттырып, азаматтар арасында өткізілетін іс-шараларды тәжірибе жүзінде қолдана білуді үйренді. Студенттердің оқытылатын материалдарды теориялық және практикалық игерудің тиімділігін арттырудың маңызды факторы, олардың белсенді қызметі болып табылатындығы дәлелденді. Осы шараны қорытындылау барысында оқу ісі жөніндегі проректор Джарасова Гулжан Сағидоллақызы, кафедра меңгерушісі Турдалиев Әділбек Олжабайұлы сөз алып, ұсынастар мен ескертпелерін айтып, жалпы көрнекі сот процесі жоғары дәрежеде өтті деген баға берді. Осындай шараларға қызметтегі судьяларды, адвокаттарды шақыру, олармен бірге еркін талқылау, осы немесе басқа мәселелерге қатысты студенттердің көзқарастарын білу, тәжірибесі бар судьялар, заңгерлер, адвокаттардың ойларын тыңдауды жүзеге асыру сөз болды.