Көрнекі сот процесі

Азаматтық құқық пәндері кафедрасы Құқықтану мамандығы 3 курс студенттерінің қатысуымен  «Кәмелет жасына толмаған балаларға алимент өндіру» тақырыбында көрнекі сот процесі өткізілді.

Сюжет шынайы өмірдегі оқиғаның кейіпкерлерін өзгерте отырып алынды. Сюжетке сәйкес, алимент ісі қаралды. Сот отырысы барысында судья жауапкер Н.-ге қатысты әділ шешім қабылдады.

Сот отырысында Азаматтық іс жүргізу кодексінің барлық талаптары сақталды. Сонымен қатар, тәжірибе және оқу үрдісіндегі тәжірибелік әдісті қолдануды көрсетуге 1-2 курс студенттері шақырылды. Сот процесінде студенттер өздерінің кәсіби біліктіліктерін арттырып, азаматтар арасында өткізілетін іс-шараларды тәжірибе жүзінде қолдана білуді үйренді. Студенттердің оқытылатын материалдарды теориялық және практикалық игерудің тиімділігін арттырудың маңызды факторы, олардың белсенді қызметі болып табылатындығы дәлелденді. Осы шараны қорытындылау барысында оқу ісі жөніндегі проректор Джарасова Гулжан Сағидоллақызы, кафедра меңгерушісі Турдалиев Әділбек Олжабайұлы сөз алып, ұсынастар мен ескертпелерін айтып, жалпы көрнекі сот процесі жоғары дәрежеде өтті деген баға берді. Осындай шараларға қызметтегі судьяларды, адвокаттарды шақыру, олармен бірге еркін талқылау, осы немесе басқа мәселелерге қатысты студенттердің көзқарастарын білу, тәжірибесі бар судьялар, заңгерлер, адвокаттардың ойларын тыңдауды жүзеге асыру сөз болды.

«Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру»

17 Окт 2018 13

16 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Елбасымыздың Қазақстан халқына арнаған «Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру» атты Жолдауын насихаттап, түсіндіру мақсатында кездесу өтті.

ҚР «Стандарттау туралы» Заңының жобасы

17 Окт 2018 24

2018 жылдың 12 қазан күні Халықаралық стандарттау күніне орай Физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен ҚР «Стандарттау туралы» Заңының жобасы» тақырыбында семинар өтті.

«Ұлттық құндылықтар, ұлттық мақтанышымыз»

11 Окт 2018 52

2018 жылдың 10 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №4 оқу ғимаратында орналасқан «Экономика және құқық» факультеті экономика кафедрасы мен ғылыми кітапхана  бірлесе отырып, «ISPACE» коворкинг орталағында Президент Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар.

Жұмазия Ғазизқызы мерейлі 60 жаста!

11 Окт 2018 64

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Көптілді білім беру факультетіне қарасты «Қазақ тілі мен әдебиеті» кафедрасының аға оқытушысы Жұмазия Ғазизқызы мерейлі 60 жасқа толды.

Бизнес-сұхбат

11 Окт 2018 38

28 қыркүйекте Атырау облысы бойынша «Даму» Кәсіпкерлікті дамыту Қоры аймақтық филиалында «Бизнес-Фитнес» жобасы аясында  ұйымдастырылған тәжірибелі кәсіпкер, «АлиДан Медикал» ЖШС директоры, «Республикалық Медициналық Академия»  ЖШС АФ директоры,  Атырау облысы бойынша «Қазақстан Стоматологиялық Ассоциациясы» төрағасы, профессор, Рhd доктор Тишбаев Құрал Мұратұлымен бизнес сұхбаттасу кеші өтті.