Көрнекі сот процесі

Азаматтық құқық пәндері кафедрасы Құқықтану мамандығы 3 курс студенттерінің қатысуымен  «Кәмелет жасына толмаған балаларға алимент өндіру» тақырыбында көрнекі сот процесі өткізілді.

Сюжет шынайы өмірдегі оқиғаның кейіпкерлерін өзгерте отырып алынды. Сюжетке сәйкес, алимент ісі қаралды. Сот отырысы барысында судья жауапкер Н.-ге қатысты әділ шешім қабылдады.

Сот отырысында Азаматтық іс жүргізу кодексінің барлық талаптары сақталды. Сонымен қатар, тәжірибе және оқу үрдісіндегі тәжірибелік әдісті қолдануды көрсетуге 1-2 курс студенттері шақырылды. Сот процесінде студенттер өздерінің кәсіби біліктіліктерін арттырып, азаматтар арасында өткізілетін іс-шараларды тәжірибе жүзінде қолдана білуді үйренді. Студенттердің оқытылатын материалдарды теориялық және практикалық игерудің тиімділігін арттырудың маңызды факторы, олардың белсенді қызметі болып табылатындығы дәлелденді. Осы шараны қорытындылау барысында оқу ісі жөніндегі проректор Джарасова Гулжан Сағидоллақызы, кафедра меңгерушісі Турдалиев Әділбек Олжабайұлы сөз алып, ұсынастар мен ескертпелерін айтып, жалпы көрнекі сот процесі жоғары дәрежеде өтті деген баға берді. Осындай шараларға қызметтегі судьяларды, адвокаттарды шақыру, олармен бірге еркін талқылау, осы немесе басқа мәселелерге қатысты студенттердің көзқарастарын білу, тәжірибесі бар судьялар, заңгерлер, адвокаттардың ойларын тыңдауды жүзеге асыру сөз болды.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 14

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.