Ғылым әлеміне қадам

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылым департаментінің ұйымдастыруымен ғылым күніне орай өткізілген интеллектуалды ойын студенттер мен мұғалімдердің қатысуымен өтті.

Бүгінде ғылым – адамзат тіршілігінің барлық саласын дамытудың басты факторына айналды. Ұлттың ғылымның заманауи және тиімді жүйесін қолдай білу қасиеті, ғылыми жетістіктер санын сөзсіз еселей түседі. Сондай-ақ ғылым – елдің бәсекеге қабілеттілігін дамытушы маңызды сала.

Сайыстың негізгі мақсаты – студенттердің ғылыми-мәдени білімін арттырып, логикалық ұшқырлыққа, тапқырлыққа, шапшаң ойлауға тәрбиелеу.

Сайыс кезінде әр алты факультеттен 3 студент пен 2 мұғалімнен тұратын топтар құрылып, оларды екі топқа бөліп, білімі мен тапқырлығы сыналды.

Сайыстың қорытындысы бойынша, ерекше көзге түскен «Экономика және құқық» командасы бірінші орынды қанжығаларына байлады. Екінші орынды «Гуманитарлық ғылымдар» командасы алса, үшінші орын «Жаратылыстану» ғылымдарына бұйырды.

Сонымен қатар, ұтықырлық танытқаны үшін «Инновация», белсенді қатысқаны үшін «Өнер және спорт», жоғары нәтиже көрсеткені үшін «Физика-математика» командалары марапатталды.