Ғылым әлеміне қадам

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылым департаментінің ұйымдастыруымен ғылым күніне орай өткізілген интеллектуалды ойын студенттер мен мұғалімдердің қатысуымен өтті.

Бүгінде ғылым – адамзат тіршілігінің барлық саласын дамытудың басты факторына айналды. Ұлттың ғылымның заманауи және тиімді жүйесін қолдай білу қасиеті, ғылыми жетістіктер санын сөзсіз еселей түседі. Сондай-ақ ғылым – елдің бәсекеге қабілеттілігін дамытушы маңызды сала.

Сайыстың негізгі мақсаты – студенттердің ғылыми-мәдени білімін арттырып, логикалық ұшқырлыққа, тапқырлыққа, шапшаң ойлауға тәрбиелеу.

Сайыс кезінде әр алты факультеттен 3 студент пен 2 мұғалімнен тұратын топтар құрылып, оларды екі топқа бөліп, білімі мен тапқырлығы сыналды.

Сайыстың қорытындысы бойынша, ерекше көзге түскен «Экономика және құқық» командасы бірінші орынды қанжығаларына байлады. Екінші орынды «Гуманитарлық ғылымдар» командасы алса, үшінші орын «Жаратылыстану» ғылымдарына бұйырды.

Сонымен қатар, ұтықырлық танытқаны үшін «Инновация», белсенді қатысқаны үшін «Өнер және спорт», жоғары нәтиже көрсеткені үшін «Физика-математика» командалары марапатталды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 8

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 99

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 103

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 38

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.