Ғылым әлеміне қадам

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылым департаментінің ұйымдастыруымен ғылым күніне орай өткізілген интеллектуалды ойын студенттер мен мұғалімдердің қатысуымен өтті.

Бүгінде ғылым – адамзат тіршілігінің барлық саласын дамытудың басты факторына айналды. Ұлттың ғылымның заманауи және тиімді жүйесін қолдай білу қасиеті, ғылыми жетістіктер санын сөзсіз еселей түседі. Сондай-ақ ғылым – елдің бәсекеге қабілеттілігін дамытушы маңызды сала.

Сайыстың негізгі мақсаты – студенттердің ғылыми-мәдени білімін арттырып, логикалық ұшқырлыққа, тапқырлыққа, шапшаң ойлауға тәрбиелеу.

Сайыс кезінде әр алты факультеттен 3 студент пен 2 мұғалімнен тұратын топтар құрылып, оларды екі топқа бөліп, білімі мен тапқырлығы сыналды.

Сайыстың қорытындысы бойынша, ерекше көзге түскен «Экономика және құқық» командасы бірінші орынды қанжығаларына байлады. Екінші орынды «Гуманитарлық ғылымдар» командасы алса, үшінші орын «Жаратылыстану» ғылымдарына бұйырды.

Сонымен қатар, ұтықырлық танытқаны үшін «Инновация», белсенді қатысқаны үшін «Өнер және спорт», жоғары нәтиже көрсеткені үшін «Физика-математика» командалары марапатталды.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 2

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 10

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 31

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.