Ғылым әлеміне қадам

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылым департаментінің ұйымдастыруымен ғылым күніне орай өткізілген интеллектуалды ойын студенттер мен мұғалімдердің қатысуымен өтті.

Бүгінде ғылым – адамзат тіршілігінің барлық саласын дамытудың басты факторына айналды. Ұлттың ғылымның заманауи және тиімді жүйесін қолдай білу қасиеті, ғылыми жетістіктер санын сөзсіз еселей түседі. Сондай-ақ ғылым – елдің бәсекеге қабілеттілігін дамытушы маңызды сала.

Сайыстың негізгі мақсаты – студенттердің ғылыми-мәдени білімін арттырып, логикалық ұшқырлыққа, тапқырлыққа, шапшаң ойлауға тәрбиелеу.

Сайыс кезінде әр алты факультеттен 3 студент пен 2 мұғалімнен тұратын топтар құрылып, оларды екі топқа бөліп, білімі мен тапқырлығы сыналды.

Сайыстың қорытындысы бойынша, ерекше көзге түскен «Экономика және құқық» командасы бірінші орынды қанжығаларына байлады. Екінші орынды «Гуманитарлық ғылымдар» командасы алса, үшінші орын «Жаратылыстану» ғылымдарына бұйырды.

Сонымен қатар, ұтықырлық танытқаны үшін «Инновация», белсенді қатысқаны үшін «Өнер және спорт», жоғары нәтиже көрсеткені үшін «Физика-математика» командалары марапатталды.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 17

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.

Дзюдодан ашық турнир өтті

9 Дек 2019 51

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  дзюдодан республикалық турнир өтті.

SWAPTEL ашық есік күні

6 Дек 2019 8

2019 жылдың 5 желтоқсанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде SWAPTEL зертханасының ашық есік күні өтті.

«Болашағым өз қолымда!»

6 Дек 2019 24

Университетімізде «Болашағым өз қолымда!» тақырыбында жетім балалардың болашақта армандайтын мамандықтары бойынша бір күндік экскурсия өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

5 Дек 2019 58

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасында ұйымдастырылыған факультетаралық спартакиада өз мәресіне жетті.