Ғылым әлеміне қадам

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылым департаментінің ұйымдастыруымен ғылым күніне орай өткізілген интеллектуалды ойын студенттер мен мұғалімдердің қатысуымен өтті.

Бүгінде ғылым – адамзат тіршілігінің барлық саласын дамытудың басты факторына айналды. Ұлттың ғылымның заманауи және тиімді жүйесін қолдай білу қасиеті, ғылыми жетістіктер санын сөзсіз еселей түседі. Сондай-ақ ғылым – елдің бәсекеге қабілеттілігін дамытушы маңызды сала.

Сайыстың негізгі мақсаты – студенттердің ғылыми-мәдени білімін арттырып, логикалық ұшқырлыққа, тапқырлыққа, шапшаң ойлауға тәрбиелеу.

Сайыс кезінде әр алты факультеттен 3 студент пен 2 мұғалімнен тұратын топтар құрылып, оларды екі топқа бөліп, білімі мен тапқырлығы сыналды.

Сайыстың қорытындысы бойынша, ерекше көзге түскен «Экономика және құқық» командасы бірінші орынды қанжығаларына байлады. Екінші орынды «Гуманитарлық ғылымдар» командасы алса, үшінші орын «Жаратылыстану» ғылымдарына бұйырды.

Сонымен қатар, ұтықырлық танытқаны үшін «Инновация», белсенді қатысқаны үшін «Өнер және спорт», жоғары нәтиже көрсеткені үшін «Физика-математика» командалары марапатталды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 11

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.