Кәсіпкерлікке кең өріс

2017 жылдың 12 сәуірінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Экономика және құқық факультетінің Ғылым күні  аясында өткізілген Экономика  кафедрасының  «Атырау облысында кәсіпкерлікті дамыту» тақырыбында Атырау облысының кәсіпкерлері мен оқытушылары, студенттері мен магистранттар арасында дөңгелек үстел өткізілді.

Кәсіпкерлік секторының қалыптасуы мен дамуы қандайда кез-келген мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық дамуында басты орын алатыны белгілі және де ол экономиканың негізі болып табылады.  Сондықтан да кездесуімізге кәсіпкерлікті дамыту бағытында және еліміздің экономикасының дамуына үлестерін қосып жүрген қонақтарымыз қатысты.

Дөңгелек үстелге Атырау облысы кәсіпкерлер аймақтық палатасының директоры Джакиев Асылбек Мұхитұлы, АҚ «Казахстандық Ипотекалық компаниясының  аймақтық директоры Дабысов Алимжан Есенаманович, «Консул» ЖШС директоры Умбетжанов Жумажан Серикбаевич, «ASU INNOVATIONS» Инновация және коммерцияландыру орталығының директоры Мир Джавид Хуссаин, Оңтүстік-Батыс мал және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының Атырау филиалынан ауыл шаруашылығының докторы М.Ж.Дюсегалиев, кафедраның ғылым кандидаттары Сабирова Р.К., Кужиев Б.С. сөз сөйлеп белсене қатысты.

Дөңгелек үстел барысында қозғалған мәселелер, қатысушылар арасында үлкен қызығушылыққа  және қызу  талқыға салынды.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 11

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 19

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 61

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.