Алаш – қазақтың темірқазығы

Биыл «Алаш» автономиясының 100 жылдығы. Алаш қайраткерлерінің қазаққа сіңірген еңбегі өлшеусіз. Олар бастаған жол – азаттық жолы.

Жуырда Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  «Алаштың 100 жылдығына арналған профессор оқытушылар құрамы мен студенттердің қатысуымен ғылыми конференциясы» өтті.

Шараны гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультеті орыс филологиясы және журналистика кафедрасы  ұйымдастырды.

Конференцияға журналистика мамандығының студенттері қатысты. Тақырыпқа сай өз баяндамаларын оқыды. Дәлірек айтсақ, Назым  Жолдасова  қоғам қайраткері Жаһанша Досмұхамедұлының Алаш қозғалысының жетекшісі болғанын, оның ұлт мәселесіне қатысты жарық көрген еңбектерін атап өтсе, Айсәуле Ардақ Халел Досмұхамедұлының өмірбаяны мен шығармашылық жолына тоқталып өтті.  Сондай-ақ баяндамашылар Тоғжан Сайын, Асем Сағынғалиева, Гүлайым Батырбек, Құндыз Мендиғалиева Сәкен Сейфуллин, Әлихан Бөкейханов, Мұхаммеджан Тынышбаев, Міржақып Дулатұлының Алаш қозғалысына қаншалықты  қатысы бар екендігі туралы өз баяндамаларында баяндап өтті.

Ақтілек АБАЙҚЫЗЫ,

Журналистика  мамандығының І курс студенті

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 19

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 32

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 36

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 62

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 45

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.