Алаш – қазақтың темірқазығы

Биыл «Алаш» автономиясының 100 жылдығы. Алаш қайраткерлерінің қазаққа сіңірген еңбегі өлшеусіз. Олар бастаған жол – азаттық жолы.

Жуырда Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  «Алаштың 100 жылдығына арналған профессор оқытушылар құрамы мен студенттердің қатысуымен ғылыми конференциясы» өтті.

Шараны гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультеті орыс филологиясы және журналистика кафедрасы  ұйымдастырды.

Конференцияға журналистика мамандығының студенттері қатысты. Тақырыпқа сай өз баяндамаларын оқыды. Дәлірек айтсақ, Назым  Жолдасова  қоғам қайраткері Жаһанша Досмұхамедұлының Алаш қозғалысының жетекшісі болғанын, оның ұлт мәселесіне қатысты жарық көрген еңбектерін атап өтсе, Айсәуле Ардақ Халел Досмұхамедұлының өмірбаяны мен шығармашылық жолына тоқталып өтті.  Сондай-ақ баяндамашылар Тоғжан Сайын, Асем Сағынғалиева, Гүлайым Батырбек, Құндыз Мендиғалиева Сәкен Сейфуллин, Әлихан Бөкейханов, Мұхаммеджан Тынышбаев, Міржақып Дулатұлының Алаш қозғалысына қаншалықты  қатысы бар екендігі туралы өз баяндамаларында баяндап өтті.

Ақтілек АБАЙҚЫЗЫ,

Журналистика  мамандығының І курс студенті

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 50

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 36

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 295

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 104

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 209

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.