Алаш – қазақтың темірқазығы

Биыл «Алаш» автономиясының 100 жылдығы. Алаш қайраткерлерінің қазаққа сіңірген еңбегі өлшеусіз. Олар бастаған жол – азаттық жолы.

Жуырда Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  «Алаштың 100 жылдығына арналған профессор оқытушылар құрамы мен студенттердің қатысуымен ғылыми конференциясы» өтті.

Шараны гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультеті орыс филологиясы және журналистика кафедрасы  ұйымдастырды.

Конференцияға журналистика мамандығының студенттері қатысты. Тақырыпқа сай өз баяндамаларын оқыды. Дәлірек айтсақ, Назым  Жолдасова  қоғам қайраткері Жаһанша Досмұхамедұлының Алаш қозғалысының жетекшісі болғанын, оның ұлт мәселесіне қатысты жарық көрген еңбектерін атап өтсе, Айсәуле Ардақ Халел Досмұхамедұлының өмірбаяны мен шығармашылық жолына тоқталып өтті.  Сондай-ақ баяндамашылар Тоғжан Сайын, Асем Сағынғалиева, Гүлайым Батырбек, Құндыз Мендиғалиева Сәкен Сейфуллин, Әлихан Бөкейханов, Мұхаммеджан Тынышбаев, Міржақып Дулатұлының Алаш қозғалысына қаншалықты  қатысы бар екендігі туралы өз баяндамаларында баяндап өтті.

Ақтілек АБАЙҚЫЗЫ,

Журналистика  мамандығының І курс студенті

Ұлт зиялысы

24 Апр 2018 12

Феномен-бұл ерекше өұбылыс, біртуар тұлғаның қайталанбас кескін-келбеті, болмыс бітімі. Х. Досмұхамедовтің өмірі-соның куәсі"

Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

24 Апр 2018 6

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Пәндік олимпиаданың жеңімпаздары аңықталды

23 Апр 2018 121

2018 жылғы 21 сәуірінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында пәндік олимпиада өткізілді.

Академиялық ұтқырлық – білім берудегі биік белес

23 Апр 2018 36

Ағымдағы жылдың 19 сәуірінде Бішкек қаласындағы Манас университеті басшылығында Түркі университеттер одағының ||| Бас ассамблеясы ұйымдастырылды.

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 90

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.