Жасыл ел - жастар еңбек жасағы!

Жастар саясаты орталығының ұйымдастыруымен "Жастар ресурстық" орталығынан келген арнайы қонақтармен кездесу болып өтті.

Бұл жиынның мақсаты – 2005 жылы Елбасы қолдауымен қанат жайған жастарды, студенттерді патриоттық сезімге, еңбекке араласуға талпындыруға арналған жобаны таныстыру болатын.  Жиын еркін форматта өткендіктен студенттер мен оқытушылардың пікір алмасуымен өтті. Орталықтан арнайы келген маманның айтуынша, биылғы жылы "Студенттік құрылыс", "Психологиялық кеңес" және көп балалы, ата-анасының қамқорынсыз қалған балалар, жағдайы төмен отбасы балаларына арналған "Ағылшын" тілінен және "Робототехника" курстарынан тегін курстар ашылғанын және жазғы демалыста еңбек еткісі келген жастарға арналған студенттік жасақтарға қабылдау басталғанын айтып өтті.

- Биылғы жылы жылдағыдан өзгерген тағы бір мәселе ол еңбек еткен жастарға берілетін еңбекақы көлемінің өсуі. Былтырғы жылдары еңбек ақысы 40 мың теңгені құраса биылғы жылы 60 мың теңгеге өскенін айтып өтті. Студенттік жасақ аудандарымыздың барлық жерінде ұйымдастырылған. Әр студент өз аудандарында, ауылдарында жұмыс жасай алады. 16 жасқа толған студенттерімізге күніне 7 сағат 20 минут берілген. Ал, 18 жастағы студенттерімізге 8 сағат еңбек уақыты белгіленген. Тағы бір айта кетерлігі,   1 студент тек 1 ай көлемінде ғана жұмыс жасай алады. Аудан балаларының қалада қалып жұмыс жасағысы келсе, жатын орын, жатақхана қарастырылатыны айтылды. Жұмыс кезінде түскі тамақ студенттердің өздерінен болады. Үйлері жақын болса өз үйлерінен тамақтанып келулеріне болатынын айтып өтті.

Бұл жасақ жөнінде толық ақпаратты "Жас Атырау" сайтынан немесе Нұрсая ықшам ауданында орналасқан 23 үйден білуге болады.

Қабылданғанда қажет құжаттар тізімі жеке куәлік және Қазпошта арқылы ашылған банк счеті талап етіледі. Әр студент өздеріне анкета толтырады. Анкета үлгісін "Жас Атырау" сайтынан алуға болады.