Жасыл ел - жастар еңбек жасағы!

Жастар саясаты орталығының ұйымдастыруымен "Жастар ресурстық" орталығынан келген арнайы қонақтармен кездесу болып өтті.

Бұл жиынның мақсаты – 2005 жылы Елбасы қолдауымен қанат жайған жастарды, студенттерді патриоттық сезімге, еңбекке араласуға талпындыруға арналған жобаны таныстыру болатын.  Жиын еркін форматта өткендіктен студенттер мен оқытушылардың пікір алмасуымен өтті. Орталықтан арнайы келген маманның айтуынша, биылғы жылы "Студенттік құрылыс", "Психологиялық кеңес" және көп балалы, ата-анасының қамқорынсыз қалған балалар, жағдайы төмен отбасы балаларына арналған "Ағылшын" тілінен және "Робототехника" курстарынан тегін курстар ашылғанын және жазғы демалыста еңбек еткісі келген жастарға арналған студенттік жасақтарға қабылдау басталғанын айтып өтті.

- Биылғы жылы жылдағыдан өзгерген тағы бір мәселе ол еңбек еткен жастарға берілетін еңбекақы көлемінің өсуі. Былтырғы жылдары еңбек ақысы 40 мың теңгені құраса биылғы жылы 60 мың теңгеге өскенін айтып өтті. Студенттік жасақ аудандарымыздың барлық жерінде ұйымдастырылған. Әр студент өз аудандарында, ауылдарында жұмыс жасай алады. 16 жасқа толған студенттерімізге күніне 7 сағат 20 минут берілген. Ал, 18 жастағы студенттерімізге 8 сағат еңбек уақыты белгіленген. Тағы бір айта кетерлігі,   1 студент тек 1 ай көлемінде ғана жұмыс жасай алады. Аудан балаларының қалада қалып жұмыс жасағысы келсе, жатын орын, жатақхана қарастырылатыны айтылды. Жұмыс кезінде түскі тамақ студенттердің өздерінен болады. Үйлері жақын болса өз үйлерінен тамақтанып келулеріне болатынын айтып өтті.

Бұл жасақ жөнінде толық ақпаратты "Жас Атырау" сайтынан немесе Нұрсая ықшам ауданында орналасқан 23 үйден білуге болады.

Қабылданғанда қажет құжаттар тізімі жеке куәлік және Қазпошта арқылы ашылған банк счеті талап етіледі. Әр студент өздеріне анкета толтырады. Анкета үлгісін "Жас Атырау" сайтынан алуға болады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 11

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.