Жасыл ел - жастар еңбек жасағы!

Жастар саясаты орталығының ұйымдастыруымен "Жастар ресурстық" орталығынан келген арнайы қонақтармен кездесу болып өтті.

Бұл жиынның мақсаты – 2005 жылы Елбасы қолдауымен қанат жайған жастарды, студенттерді патриоттық сезімге, еңбекке араласуға талпындыруға арналған жобаны таныстыру болатын.  Жиын еркін форматта өткендіктен студенттер мен оқытушылардың пікір алмасуымен өтті. Орталықтан арнайы келген маманның айтуынша, биылғы жылы "Студенттік құрылыс", "Психологиялық кеңес" және көп балалы, ата-анасының қамқорынсыз қалған балалар, жағдайы төмен отбасы балаларына арналған "Ағылшын" тілінен және "Робототехника" курстарынан тегін курстар ашылғанын және жазғы демалыста еңбек еткісі келген жастарға арналған студенттік жасақтарға қабылдау басталғанын айтып өтті.

- Биылғы жылы жылдағыдан өзгерген тағы бір мәселе ол еңбек еткен жастарға берілетін еңбекақы көлемінің өсуі. Былтырғы жылдары еңбек ақысы 40 мың теңгені құраса биылғы жылы 60 мың теңгеге өскенін айтып өтті. Студенттік жасақ аудандарымыздың барлық жерінде ұйымдастырылған. Әр студент өз аудандарында, ауылдарында жұмыс жасай алады. 16 жасқа толған студенттерімізге күніне 7 сағат 20 минут берілген. Ал, 18 жастағы студенттерімізге 8 сағат еңбек уақыты белгіленген. Тағы бір айта кетерлігі,   1 студент тек 1 ай көлемінде ғана жұмыс жасай алады. Аудан балаларының қалада қалып жұмыс жасағысы келсе, жатын орын, жатақхана қарастырылатыны айтылды. Жұмыс кезінде түскі тамақ студенттердің өздерінен болады. Үйлері жақын болса өз үйлерінен тамақтанып келулеріне болатынын айтып өтті.

Бұл жасақ жөнінде толық ақпаратты "Жас Атырау" сайтынан немесе Нұрсая ықшам ауданында орналасқан 23 үйден білуге болады.

Қабылданғанда қажет құжаттар тізімі жеке куәлік және Қазпошта арқылы ашылған банк счеті талап етіледі. Әр студент өздеріне анкета толтырады. Анкета үлгісін "Жас Атырау" сайтынан алуға болады.

“Kids University” шақырады!

25 Мар 2019 1

Балалар Университетінің жаздық маусымының ашылуы

«Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері»

25 Мар 2019 5

2019 жылы 15 наурызында сағат 9:00 де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, Филология және көптілді білім беру институты Академик С.Қирабаев атындағы Қазақ тілі мен әдебиет кафедрасы және Латын ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағарламасыда көрсетілген концептуалды негіздерін іске асыру мақсатында  «Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері» атты республикалық onlain-вебинар жұмысы өтті.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 41

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 50

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.