Пікірсайыс турнирі Атырауда

Пікірсайыс - бұл білімділер мен тапқырлардың, санасы креативті ойлар мен ораторлық қаблеті жоғары жастардың басын қосқан орта. Жарты жылдан астам уақыт бойы ресми емес түрде «Атырау пікірсайыс клубы» деп аталып келген жастар ортасы, 11 ақпанда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде салтанатты тұсау кесерін өткізіп, бұдан былай "Сенатор" пікірсайыс клубы деп аталып, құрылды.

Қазіргі таңда құрамында 40-қа жуық пікірсайысшысы бар бұл клубтың негізгі мақсаты-жастарға білім беру, әлеуметтік, қоғамда қажетті мақсаттарға қол жеткізу, пікірсайыс бірлестігін қолдау және дамыту. Осы мақсатта «Сенатор» пікірсайыс клубы 8- 9 сәуір күндері «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қаблеттілік» атты университет ректоры кубогіне арналған «ASU CUP» аймақтық ашық пікірсайыс турнирін ұйымдастырды. Бұл турнирге арнайы Ақтөбе, Ақтау, Жаңаөзен, Орал қалаларынан 32 командадан құралған пікірсайысшылар келіп қатынасты. Аймақтық турнирдің бас төрешісі- Мұғалімов Жансерік, бас гид-Қасымов Абай, бас ұйымдастырушы-Жақсылық Айбибі мен сенаторлық пікірсайысшы жастар болды. Аталмыш турнирде тек қана АПФ пен ЛД форматтағы ойындар емес, БПФ форматында өтуімен ерекшеленді. Аймақтық пікірсайыс ойыны нәтижесінде үшінші орында- «Гүл әпше» фракциясы, екінші орында- «NAVI» фракциясы болды. Ал ректор кубогінің иесі- «Қос аңыз» фракциясының мүшелері Азат пен Мейрамбек атанды. Сондай-ақ «Үздік пікірсайысшы» атағын жеңіп алған -Ақтөбелік Еркін Сарин болды.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.