Пікірсайыс турнирі Атырауда

Пікірсайыс - бұл білімділер мен тапқырлардың, санасы креативті ойлар мен ораторлық қаблеті жоғары жастардың басын қосқан орта. Жарты жылдан астам уақыт бойы ресми емес түрде «Атырау пікірсайыс клубы» деп аталып келген жастар ортасы, 11 ақпанда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде салтанатты тұсау кесерін өткізіп, бұдан былай "Сенатор" пікірсайыс клубы деп аталып, құрылды.

Қазіргі таңда құрамында 40-қа жуық пікірсайысшысы бар бұл клубтың негізгі мақсаты-жастарға білім беру, әлеуметтік, қоғамда қажетті мақсаттарға қол жеткізу, пікірсайыс бірлестігін қолдау және дамыту. Осы мақсатта «Сенатор» пікірсайыс клубы 8- 9 сәуір күндері «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қаблеттілік» атты университет ректоры кубогіне арналған «ASU CUP» аймақтық ашық пікірсайыс турнирін ұйымдастырды. Бұл турнирге арнайы Ақтөбе, Ақтау, Жаңаөзен, Орал қалаларынан 32 командадан құралған пікірсайысшылар келіп қатынасты. Аймақтық турнирдің бас төрешісі- Мұғалімов Жансерік, бас гид-Қасымов Абай, бас ұйымдастырушы-Жақсылық Айбибі мен сенаторлық пікірсайысшы жастар болды. Аталмыш турнирде тек қана АПФ пен ЛД форматтағы ойындар емес, БПФ форматында өтуімен ерекшеленді. Аймақтық пікірсайыс ойыны нәтижесінде үшінші орында- «Гүл әпше» фракциясы, екінші орында- «NAVI» фракциясы болды. Ал ректор кубогінің иесі- «Қос аңыз» фракциясының мүшелері Азат пен Мейрамбек атанды. Сондай-ақ «Үздік пікірсайысшы» атағын жеңіп алған -Ақтөбелік Еркін Сарин болды.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 14

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 18

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 177

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 147

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 110

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды