Пікірсайыс турнирі Атырауда

Пікірсайыс - бұл білімділер мен тапқырлардың, санасы креативті ойлар мен ораторлық қаблеті жоғары жастардың басын қосқан орта. Жарты жылдан астам уақыт бойы ресми емес түрде «Атырау пікірсайыс клубы» деп аталып келген жастар ортасы, 11 ақпанда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде салтанатты тұсау кесерін өткізіп, бұдан былай "Сенатор" пікірсайыс клубы деп аталып, құрылды.

Қазіргі таңда құрамында 40-қа жуық пікірсайысшысы бар бұл клубтың негізгі мақсаты-жастарға білім беру, әлеуметтік, қоғамда қажетті мақсаттарға қол жеткізу, пікірсайыс бірлестігін қолдау және дамыту. Осы мақсатта «Сенатор» пікірсайыс клубы 8- 9 сәуір күндері «Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қаблеттілік» атты университет ректоры кубогіне арналған «ASU CUP» аймақтық ашық пікірсайыс турнирін ұйымдастырды. Бұл турнирге арнайы Ақтөбе, Ақтау, Жаңаөзен, Орал қалаларынан 32 командадан құралған пікірсайысшылар келіп қатынасты. Аймақтық турнирдің бас төрешісі- Мұғалімов Жансерік, бас гид-Қасымов Абай, бас ұйымдастырушы-Жақсылық Айбибі мен сенаторлық пікірсайысшы жастар болды. Аталмыш турнирде тек қана АПФ пен ЛД форматтағы ойындар емес, БПФ форматында өтуімен ерекшеленді. Аймақтық пікірсайыс ойыны нәтижесінде үшінші орында- «Гүл әпше» фракциясы, екінші орында- «NAVI» фракциясы болды. Ал ректор кубогінің иесі- «Қос аңыз» фракциясының мүшелері Азат пен Мейрамбек атанды. Сондай-ақ «Үздік пікірсайысшы» атағын жеңіп алған -Ақтөбелік Еркін Сарин болды.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 5

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 4

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 18

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 50

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.