Үздік IT-студенттер анықталды

2017 жылдың 7 сәуірінде «5В011100-Информатика» мамандығынан мемлекеттік және мемлекеттік емес жоғары оқу орындары арасындағы студенттердің IX республикалық олимпиадасының салтанатты жабылу рәсімі өтті.

Олимпиадаға еліміздің түрлі аймақтарынан барлығы 13 команда, Атырау университетінен 2 команда қатысты. Олимпиада ережесі бойынша Атырау университетінің командалары конкурстан тыс қатысты. Олимпиада нәтижесіне сәйкес  ІХ Республикалық пәндік олимпиадаға қатысушыларға төмендегідей жүлделі орындар беріледі:

Командалық тур бойынша

Бірінші орын - Ш.Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжинириг университетінің командасы,

Екінші орын - Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты командасы,

Үшінші орын -Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық институты,  Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті, Ш.Уалиханов атындағы Көкшетау мемелекеттік университеті, Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университеті, Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті командаларына берілді.

Сондай-ақ   Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті, Тараз мемлекеттік педагогикалық институты,  Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университеті,  Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-түрік университеті,  М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті,  Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетінің командалары үздіктер қатарынан табылды.

Жеке тур бойынша

І орын - Ермек Жантілеуов (Ш.Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжинириг университеті)

ІІ орын - Ақниет Сарсенбек (Ш.Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжинириг университеті),  Руслан Смаилов (Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты)

ІІІ орын

- Омар Жумагалиев (Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті)

- Александр (Поляков Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті)

- Азат Сапарғалиев (Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университеті)

Жеңімпаздарды жеңістерімен құттықтаймыз!

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 9

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 27

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 31

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 15

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.