Халықаралық конференция жұмысы қорытындыланды

2017 жылғы 7 сәуірде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Қазіргі білім беру кеңістігіндегі физика-математика ғылымдарының ролі» атты V Халықаралық ғылыми-теориялық конференциясының қорытынды мәжілісі өтті.

Аталмыш конференция 2005 жылдан бастап Атырау университетінде дәстүрлі түрде өткізіледі. Әрбір 3 жыл сайын өтетін ғылыми форумда физика және математика саласындағы өзекті мәселелер талқыланып, ғалымдар мен әдіскерлердің өзара тәжірибе алмасып, пікірлерін ортаға салуына жағдай жасалады.

Қорытынды пленарлық мәжілісте секция төрағалары өз хабарламаларында ұсыныстарын атап өтті. Жалпы бұл конференцияға 90-нан аса мақала түсіп, редакциялық алқаның шешімімен 2 томдық материалдар жинағы жарыққа шықты.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 15

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 52

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 17

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 35

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 45

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.