Халықаралық конференция жұмысы қорытындыланды

2017 жылғы 7 сәуірде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Қазіргі білім беру кеңістігіндегі физика-математика ғылымдарының ролі» атты V Халықаралық ғылыми-теориялық конференциясының қорытынды мәжілісі өтті.

Аталмыш конференция 2005 жылдан бастап Атырау университетінде дәстүрлі түрде өткізіледі. Әрбір 3 жыл сайын өтетін ғылыми форумда физика және математика саласындағы өзекті мәселелер талқыланып, ғалымдар мен әдіскерлердің өзара тәжірибе алмасып, пікірлерін ортаға салуына жағдай жасалады.

Қорытынды пленарлық мәжілісте секция төрағалары өз хабарламаларында ұсыныстарын атап өтті. Жалпы бұл конференцияға 90-нан аса мақала түсіп, редакциялық алқаның шешімімен 2 томдық материалдар жинағы жарыққа шықты.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 9

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 24

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 27

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 31

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Еліміздің орталық музейінен мамандар келді

18 Окт 2018 15

Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік музейі қызметкерлері «Қазақтың дәстүрлі қолөнерінің тарихи-этнографиялық деректілігі.