Атырау университетінде алғаш рет спорттық балық аулаудан жарыс өтті

Атырау университетінде 2016-2017 оқу жылындағы оқытушылар арасындағы дәстүрлі спартакиада бағдарламасына биыл алғаш рет спорттық балық аулау енгізілген болатын.

Өткен сенбі күні университеттің профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлері арасында мұз үстінде балық аулаудан жарыс өтті. Негізгі мақсат – салауатты өмір салтын және белсенді демалыс түрлерін насихаттау. Сайыс алдында арнайы мекемелерге хабарланып, тиісті рұқсаттамалар алынғанын атап өтеміз. Жарыс барысында үздік үкі оюшы, үздік балықшы, алғашқы балық ұстаушы аталымдары ұйымдастырылды. Үздік балықшы атағын университет баспаханасының директоры Павел Тулин ие болды. Сонымен қатар әкімшілік-шаруашылық департаменті, физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің командалары балық аулауда шеберліктерімен ерекшеленді.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 10

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 13

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 60

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.