Университеттің ғылыми кеңес залында ағымдағы жылдың 26 – ші қаңтары күні Атырау университетінің «Бірлік» бастауыш партия ұйымында Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Билік тармақтары арасындағы өкілеттіліктерді қайта бөлу мәселелері жөніндегі Үндеуін» талқылауға арналған жиын болып өтті.

Бұл жиынға университеттің профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлері, студенттер және облыстық бұқаралық ақпарат құралдары өкілдері қатынасты. Жиынның басты мақсаты 2017 жылдың 25-ші қаңтарындағы Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың Билік тармақтары арасындағы өкілеттіліктерді қайта бөлу мәселелері жөніндегі Үндеуін талқылап, өз ой-пікірлерімен бөлісу болды. Аталған жиынды Атырау университетінің «Бірлік» бастауыш партия ұйымының төрағасы, университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов ашып, елбасы үндеуі туралы өз ойын білдіріп, бұл үндеу Үкімет пен Парламент рөлін күшейту бағытында жасалған нақты қадам – деп баға берді. Одан соң өз ойлары мен пікірлерін білдіру үшін Атырау университетінің бір топ ғылымдары мінбеге көтерілді. Атырау облыстық қоғамдық кеңесінің мүшесі, физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің деканы, техника ғылымдарының докторы, профессор - Бекет Кенжеғұлов, Қылмыстық құқық пәндері кафедрасының меңгерушісі, заң ғылымдарының кандидаты, доцент - Жанна Шаяхметова, гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультетінің деканы, тарих ғылымдарының докторы, профессор – Аққали Ахмет, «НұрОтан» партиясы Атырау қалалық филиалының саяси кеңесінің мүшесі, азаматтық құқықтық пәндер кафедрасының меңгерушісі, тарих ғылымдарының кандидаты Әлібек Тұрдалиев, Атырау университетінің ғылым бойынша проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты – Саламат Идрисов, университеттің стратегиялық даму департаментінің директоры, халықаралық құқық PhD докторы Динара Тұяқовалар Елбасы үндеуінің еліміз үшін аса маңызды, тағдырлы мәселе екендігіне жан-жақты тоқталып, талдаулар жасады.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.