АТМУ – «АТАМЕКЕН» КӨШБАСШЫСЫ!

«Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасы 2019 жылдың қорытындысы бойынша білім беру бағдарламаларының рейтингін жариялады.

Аталмыш рейтингке Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті де қатысып, бірқатар білім бағдарламалары бойынша жоғарғы көрсеткішке ие болып, үздік 3-тікке, 5-тікке, 10-дыққа енген болатын.

Үздік университеттердің көшін бастап тұрған біздің университетіміз «Экология» мамандығы бойынша І орында тұр. Негізі, рейтинг жоғары оқу орындарының артықшылықтарын анықтау, беделін көтеру және білім беру сапасының ұлттық және халықаралық нарықта деңгейін көтеруге бағытталған. Басты талап – жұмыспен қамтылған түлектердің пайызы және олардың орташа айлық еңбекақысы («Еңбек ресурстарын дамыту орталығы» АҚ ұсынған мәлімет), оқу аяқтаған соң жұмыс іздеу ұзақтығы, сондай-ақ, бағдарламалардың өзектілігін бағалау. 41 ЖОО қатысқан рейтингтің алдыңғы қатарында тұрған университетіміз төмендегі критерийлер бойынша бағалау жүйесі төмендегідей:

Түлектердің мансаптық перспективасы бойынша бағасы (жұмыспен қамтылу және жалақы мөлшерін талдау)

2.30

Сараптамалық бағалау бойынша бағасы

1.11

Статистикалық деректер және студент жетістіктері бойынша бағасы

0.16

Жалпы бағасы

3.57

Орташа жалақы (теңге)

Жұмыспен қамтылу деңгейі (%)

Жұмыс іздеу ұзақтығы (ай)

2.25

Бұл - біз үшін өте маңызды, әрі жарқын жетістіктеріміздің бастауы болмақ. Өйткені, аталмыш рейтингтің негізгі мақсаты бітіруші түлектерге, олардың ата-аналарына кәсіби бағдар ретінде мамандық пен ЖОО таңдауға көмектеседі. Осы рейтинг біздің білім ордамызды таңдаушылар қатарының арта түсетініне септігін тигізеді.

Атамекен

Поэзияға толы сәт

3 Апр 2020 57

"70 жылдыққа 70 тұлғамен кездесу" жобасы аясында кезекті онлайн форматта университетіміздегі "Ақтаңгер" ақындар клубының бастамасымен ҚР Жазушылар Одағы басқарма төрағасының орынбасары, белгілі ақын Бақыт Беделханмен ашық әңгіме өтті.

"FunTIME ONLINE" тартысты ойлар мекені!

3 Апр 2020 50

Короновирус індетінің алдын-алу мақсатында біз жұмысымызды қашықтықта отырып - ақ ұйымдастыра аламыз.Осы орайда ой - танымдық іс шаралар өз жұмысын онлайн форматта жалғастыруда.

Жатақханадағы жай-күй жан жадыратады

3 Апр 2020 50

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіндегі қашықтықтан оқыту үдерісі студенттердің білім алуына оң ықпалын тигізіп келеді. Осы орайда,  елімізде орын алған келеңсіз індеттің алдын-алу мақсатында алыс мекенде тұратын студенттер қорғаныс мақсатында жатақханада қалған болатын.

Ғылыми кеңес онлайн форматта өтті

2 Апр 2020 36

Бүгін  Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Ғылыми кеңесінің кезекті мәжілісі еліміздегі эпидемиялогиялық жағдайға байланысты онлайн форматта өткізілді.

ШҰҒЫЛ ЖЕТКІЗУ ҚЫЗМЕТІ ҰЙЫМДАСТЫРЫЛДЫ

2 Апр 2020 35

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде университет ұжымына қолдау көрсету мақсатында зейнеткерлер мен әлеуметтік жағдайы төмен отбасыларға шұғыл қажет болатын дәрі-дәрмектер мен бірінші кезекте қажетті азық-түліктерді үйге шұғыл жеткізу қызметі ұйымдастырылды.