АТМУ – «АТАМЕКЕН» КӨШБАСШЫСЫ!

«Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасы 2019 жылдың қорытындысы бойынша білім беру бағдарламаларының рейтингін жариялады.

Аталмыш рейтингке Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті де қатысып, бірқатар білім бағдарламалары бойынша жоғарғы көрсеткішке ие болып, үздік 3-тікке, 5-тікке, 10-дыққа енген болатын.

Үздік университеттердің көшін бастап тұрған біздің университетіміз «Экология» мамандығы бойынша І орында тұр. Негізі, рейтинг жоғары оқу орындарының артықшылықтарын анықтау, беделін көтеру және білім беру сапасының ұлттық және халықаралық нарықта деңгейін көтеруге бағытталған. Басты талап – жұмыспен қамтылған түлектердің пайызы және олардың орташа айлық еңбекақысы («Еңбек ресурстарын дамыту орталығы» АҚ ұсынған мәлімет), оқу аяқтаған соң жұмыс іздеу ұзақтығы, сондай-ақ, бағдарламалардың өзектілігін бағалау. 41 ЖОО қатысқан рейтингтің алдыңғы қатарында тұрған университетіміз төмендегі критерийлер бойынша бағалау жүйесі төмендегідей:

Түлектердің мансаптық перспективасы бойынша бағасы (жұмыспен қамтылу және жалақы мөлшерін талдау)

2.30

Сараптамалық бағалау бойынша бағасы

1.11

Статистикалық деректер және студент жетістіктері бойынша бағасы

0.16

Жалпы бағасы

3.57

Орташа жалақы (теңге)

Жұмыспен қамтылу деңгейі (%)

Жұмыс іздеу ұзақтығы (ай)

2.25

Бұл - біз үшін өте маңызды, әрі жарқын жетістіктеріміздің бастауы болмақ. Өйткені, аталмыш рейтингтің негізгі мақсаты бітіруші түлектерге, олардың ата-аналарына кәсіби бағдар ретінде мамандық пен ЖОО таңдауға көмектеседі. Осы рейтинг біздің білім ордамызды таңдаушылар қатарының арта түсетініне септігін тигізеді.

Атамекен