Атырау университетінің қаржыландыруымен жүргізілетін ғылыми жобаларды іріктеу конкурсы басталды

2020 жылы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейлі тойы аталып өтіледі. Осы орайда университет ғылыми-ізденіс жұмыстарын жандандыру, ғалымдарды ынталандыру мақсатында университетішілік ғылыми жобалардың конкурсын жариялаған болатын. 20 ақпанда  Ғылым департаментінің ұйымдастыруыменғылыми жобаларды іріктеуге арналған Ғылыми-техникалық Кеңестің алғашқы мәжілісі өтті. Конкурсттық құжаттамаға сәйкес 2020 жылға арналған ғылыми (немесе) ғылыми-техникалық жобалар (іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер) бойынша университетішілік қаржыландыру бойынша жүзеге аспақ.

Конкурсқа қатысушылар қатарында, «Мәңгілік ел» зерттеу орталығынан т.ғ.д, қауымд. профессор-Ахмет Аққали Қабижанұлы, Экономика жәнен құқық факультетінен PhD, и.о.асс. профессора- Кежегалиева Зита Жанабаевна, Инновациялық білім беру факультетінен п.ғ.д, профессор-Джанзакова Шолпан Исагалиевна, п.ғ.к-Шугаева Гулшат Конратқызы, Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультетінен қауымд.профессор-Ирзағалиева Қосыбек, Мухамбетов Болат, б.ғ.д., профессор-Сағындықова С.З,Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінен т.ғ.к, қауымд.профессор м.а.- Кайргалиева Гулфайруз, Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінен п.ғ.к.,профессор-Утепқалиева Серік Утепқалиұлы, тех.ғ.к-Махатова Валентина Еркиновна, Көптілді білім беру факультетінен филол.ғ.к., қауымд.профессор – Султангубиева Айгуль Айтмухановна болды. Конкурсқа қатысушылардың іріктейтін Ғылыми-техникалық кеңесінің төрағасы - ғылым және халықаралық қатынастар жөніндегі проректор Батрышев Дидар Ғалымұлы, төраға орынбасары ғылым департаменті директоры және Кеңес мүшесі Мусаева Айман Амангельдиевна. Комисси яқұрамында педагогика ғылымдарының кандидаты, қауымд.проефессор-Қойшығұлова Ләйля Ерболатқызы, педагогика ғылымдарының кандидаты Утешкалиева Айгуль Мадениетовна, тарих ғылымдарының докторы, қайымд.профессор Таңатарова Жамига Тажиковна, тарих ғылымдарының докторы, қауымд.профессор Бердыгужин Лескали Базаргалиевич, химия ғылымдарының докторы, профессор Насиров Рахметулла, химия ғылымдарының докторы, профессор, Шамбилова Гульбаршин Кожахметовна, биология ғылымдарының кандидаты, доцент Бисенов Утебай Кушербаевич, физика-математика ғылымдарының кандидаты, доцент Джумамухамбетов Джангирхан Гильманұлы, физика-математика ғылымдарының кандидаты, қауымд.профессор-Салтанова Галия Айсиева, техника ғылымдарынығң кандидаты, қауымд.профессор м.а – Мырзашева Айгул Нармаганбетқызы, филология ғылымдарының кандидаты, қауымд.профессор Абдрахманова Жумазия Мажитовна, филология ғылымдарының кандидаты, қауымд. профессор Мукашева Маншук Тынышкалиевна, ауылшаруашылық ғылымдарының докторы, доцент Дюсегалиев Мухит Жоламанович, ауылшаруашылық ғылымдарының докторы Мухамбетов Болат, заң ғылымдарының кандидаты, қауымд. профессор Дюсебалиева Соледад Сагиновна, Құқықтану мамандығы бойынша PhD Шайхеденов Ренат Нурлыбекович, экономика ғылымдарының кандидаты, доцент- Сабирова Рысты Куандыковна, философия ғылымдарының кандидаты Кенжебаев Азамат Абулхаирович, Экология мамандығы бойынша PhD Абдинов Рауан Шарипбаевич бар. Кешегі күнгі конкурстың мәжілісінде қатысуға өтінім берген 14 үміткер арасынан 5 жоба авторы өз презентацияларын жасап, талдау жүргізілді. Нәтижесінде ғылыми-техникалық кеңес құрамының шешіміменпрофессор А.Ахметтің имидждік жобасы қаржыландыруға жолдама алды. Бүгін, 21 ақпанда конкурстық мәжіліс өз жұмысын жалғастыруда. Айта кетейік, конкурсқа қатысушыларда 6.2, 6.3 пунк 2 тармағына сәйкес (қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар, ауыл шаруашылығы, ветеринарлық ғылымдар) саласындағы бағыттар үшін – шетелдік ғылыми басылымдарда кемінде бір жарияланым, сондай-ақ кемінде бір қорғау құжаты немесе ҚР Білім және ғылым министрлігінің Білім беру және ғылым саласын бақылау комитетімен ұсынылған отандық журналдарда кемінде бір жарияланым және отандық басылымдарда кемінде бір жарияланым болуы тиіс.