Еріктілер жылының салтанатты ашылуы өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәдени-спорттық кешенінде еріктілер жылының салтанатты ашылуы өтті.

Шараға университетіміздің ректоры С.Идрисов, Атырау облысы Жастар саясаты мәселелері басқармасының басшысы Р.Құспан, «Қазақстан-Атырау» телеарнасының директоры Қ.Әуесбай және өңіріміздегі барша еріктілер мен студенттер қатысты. 2020 жыл «Еріктілер жылы» деп жариялаған Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев өз Жолдауында азаматтық қоғамды нығайтуда еріктілердің орны ерекше екенін атап өткен болатын. Университет студенттерінің басым көпшілігі қоғамдық жұмыстарға араласады. Бүгінгі бастама сол жастарды игілікті шараға көптеп тарту мақсатында ұйымдастырылып отыр. С.Идрисов, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры: Ерікті деген бұл - әрбір жастың, әрбір азаматтың өзінің жеке жан қалауымен осы қоғамға кішкене болса да қосатын үлесі. Бұл – жастардың бойында азаматтық позицияны, патриоттық сезімді оятатын бағыттардың бірі. Ерікті болу арқылы біз жастарды осы қоғамға бейімдеп, келешекте өзінің отанына, қоғамдағы әлеуметтік жағдайларға бей-жай қарамай оған өзіндік үлесін қосуға шақыратын бірден-бір платформа деп айтсақ болады, -деп өңірде ерікті жастардың қатысуымен атқарылған істерді атап өтіп, бірқатар еріктілерді алғыс хатпен марапаттады. Роллан Құспан, Атырау облысы Жастар саясаты мәселелері басқармасының басшысы: - Ерікті дегеніміз не? Ол – қоғамға көмек беру. Ең бірінші – өзіне көмек беру. Бізде көбінесе еріктілерде жастар буыны өте көп. 80-90 пайызы жастар. Солар біреуге қол ұшын беру, көмектесуді әр түрлі форматта өткізіп жүр. Атырау облысында білім алып жатқан студенттердің 30 проценті –еріктілер тобына кіргендер. Биыл өңірде белсенді жастардың қатысуымен түрлі жобалар, қайырымдылық іс-шаралары өтті, -деп еріктілердің қоғамға тигізер үлесіне баса назар аударды.

Студенттер арасында ашық турнир өтті

27 Фев 2020 3

Университетіміздің спорт мәдени кешенінде Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 – жылдық мерей тойына орай «Гір спорты мен қол күрестен» студент, жастар (ұлдар, қыздар) арасында ашық турнир өтті.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 23

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 38

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

«Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» жинағы жарық көрді

24 Фев 2020 28

2020 жылдың 19 ақпан күні Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Рухани жаңғыру» кеңсесінде  «Мәңгілік ел» ғылыми-зенрттеу орталығының ғылыми қызметкері, қауымдастырылған профессор, ҚР Тарих және қоғамтану ғылымдары Академиясының академигі Аманкелді Шамғоновтың «Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті.

Қоғамды басқарудағы технологиялар мен кәсіби этика пәнінен «Мемлекеттік және муниципалды қызметкерлердің кәсіптік этикасы» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 8

2020 жылдың 21 ақпан күні «Менеджмент» кафедрасында 6В04103 – Экономика және мемлекеттік басқару мамандығының 1 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.