Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Мақсаты: Халқымызға білімнің, ілімнің нәрін сепкен аса ірі тұлға Әбу Насыр Әл-Фараби мұраларын насихаттау.

Оқырмандар назарына Әл-Фарабидің ғылыми мұрасы: 10-томдық шығармалар жинағы (Астана: ТОО «Лотос-Астана» баспасы, 2007 ж., «Мәдени мұра» сериясы), «Таңдамалы трактаттары» (құраст. Ә.Нысанбаев), «Әлеуметтік-этикалық трактаттар» (қазақ тілінен ауд. Қ.Сағындықов,М.Ишмухамедов), «О разуме и науке»; 20 томдық «Қазақ халқының философиялық мұрасы» (2 т.,14 т., 16 т. Астана: «Аударма» баспасы, 2006 ж.), коп томдық «Әлемдік философиялық мұра» (4 т. Алматы: «Жазушы» баспасы, 2005 ж.) т.б. шығармалар ұсынылды.

Сонымен қатар А.Машановтың «Әл-Фараби: тарихи-деректі кітап» (Алматы: «Жазушы» баспасы, 1970 ж.), «Әл-Фараби және Абай» (Алматы: «Қазақстан» баспасы, 1994 ж.), А.Ивановтың «Учение Аль-Фараби о познавательных способностях», Құраст.: М.Бурабаев, А.Иванов, Е.Харенконың «О логичеческом учении Аль-Фараби», А.Кубесовтың «Педагогическое наследие Аль-Фараби», А.Нысанбаев, Г.Курмангалиева, Г.Коянбаева, А.Кенесарин, Н.Сейтахметовтың «Аль-Фараби и развитие восточной философии» т.б. басылымдар кітап сүйер көпшіліктің қызығушылығын тудырып отыр.

Ғылыми кітапхана

Студенттер арасында ашық турнир өтті

27 Фев 2020 9

Университетіміздің спорт мәдени кешенінде Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 – жылдық мерей тойына орай «Гір спорты мен қол күрестен» студент, жастар (ұлдар, қыздар) арасында ашық турнир өтті.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 23

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 38

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

«Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» жинағы жарық көрді

24 Фев 2020 29

2020 жылдың 19 ақпан күні Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Рухани жаңғыру» кеңсесінде  «Мәңгілік ел» ғылыми-зенрттеу орталығының ғылыми қызметкері, қауымдастырылған профессор, ҚР Тарих және қоғамтану ғылымдары Академиясының академигі Аманкелді Шамғоновтың «Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті.

Қоғамды басқарудағы технологиялар мен кәсіби этика пәнінен «Мемлекеттік және муниципалды қызметкерлердің кәсіптік этикасы» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 8

2020 жылдың 21 ақпан күні «Менеджмент» кафедрасында 6В04103 – Экономика және мемлекеттік басқару мамандығының 1 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.