Парасаттылық мектебі ашылды

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

Шараға келген арнайы келіп, сөз алған қонақтар қатарында, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облыстық департаменті басшысының орынбасары Тулешов Рафаэль Салешұлы, «Адалдық алаңы» жобалық кеңсесінің жетекшісі Адиева Альфия Даулетқалиқызы, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректоры Қойшығұлова Ләйлә Ерболатқызы, инновациялық білім беру факультетінің деканы Мұхамбетжанова Ақмарал Өтепбергенеқызы, «Педагогика» кафедра-лабораториясының меңгерушісі Джанзакова Шолпан Исағалиқызы болды.

Салтанаттың жиынның ашылуында лента қию құрметі Рафаэль Салешұлы, Ләйлә Ерболатқызы мен Шолпан Исағалиқызына берілді.

Жиын барысында қатысушыларға «Парасаттылық мектебінің» ашылуының негізгі мақсаты-жастар арасында адамгершілік қасиетті, адалдық пен мәдениеттілікті, ізгілік пен имандылықты, парасатты тұлғаның мінез-құлқының үлгісін қалыптастыру және жаңа формациядағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы қозғалыстың адал да жас өкілдерін дайындау екені атап өтіліп, түсіндірілді.

Сонымен қатар, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті, сыни ойлауды, белсенді азаматтықты қалыптастырудың негіздерін үйрететін мектептің жас буын өкілдерінің атынан Уалиева Жансая Жәнібекқызы, сөз алып, өз ойын білдірді.

Жиын соңы «Адалдық алаңы» жобалық кеңсесінің жетекішісі, университетіміздің магистранты Адиева Альфия Даулетқалиқызының «Қоғамда парасаттылықты қалыптастыруда Адалдық алаңының атқаратын рөлі» тақырыбындағы дәріс сағатымен жалғасты.

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 23

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 35

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 23

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 102

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.