«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.

Шара инновациялық білім беру факультетінің 2 курс студенттерінің қатысуымен өтті.

Шара барысында Алматы қаласында 1986 жылы 16-17 желтоқсанда орын алған оқиғалар туралы видеоролик көрсетіліп, 1991 жылдан бастап бүгінгі күнге дейінгі саяси, экономикалық, мәдени саласындағы жеткен жетістіктер туралы «Жылдар сөйлейді» тақырыбымен слайдтар көрсетіліп, айтылды.

Тәуелсіздік-зор бақыт. Мысалы, БАҚ мәліметтеріне сүйенсек, әлемдегі 7 мыңдай тілдің ішінде мемлекет болуға жаралған 200 этнос бар. Біздің қазақ ұлты тәуелсіздіктің бақытына ие болған халықтың қатарынан орын алды. Сондықтан да ұлттық идеологияның басым ұстанымы- тәуелсіздікті насихаттау, ұлттық рухымызды, қайтпас намысымызды ұлықтау.

Биыл Қазақстанның тәуесіздігіне 28 жыл, осы уақыт ішінде Қазақстан үлкен саяси арнада өз мәртебесін мойындатты, оның ішінде «EXPO-2017» көрмесін өткізіп, әлемдік шиеленіс нүктесі Сирия мәселесінің түйінін шешуде маңызды «саяси ойыншыға» айналды.

Шара соңында студенттерге Тәуелсіздік жариялаумен ел рухани көтеріліп, ұлттың намысы алаулай жанғаны, Еліміз жаңа тарихи кезеңге аяқ басқаны туралы түсіндірілді.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 5

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 9

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 77

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 80

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 103

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.