SWAPTEL ашық есік күні

2019 жылдың 5 желтоқсанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде SWAPTEL зертханасының ашық есік күні өтті.

SWAPTEL (Soil, Water and Plant Testing Laboratory) –Атырау облысының «Ғылыми бастамаларды қолдау орталығы» қоғамдық қоры арқылы «Теңізшевройл» ЖШС-нің әлеуметтік инвестициялық бағдарламасы аясында құрылған және қаржыландырылатын Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасындағы топырақ, су және өсімдіктерді зерттеу зертханасы.

Зертхананың қызметі Атырау облысының экологиялық және экономикалық дамуына бағытталған білім беру және ғылыми жобаларды аналитикалық қолдауға (топырақ, су және өсімдіктерге сапалы ғылыми талдау жасау) бағытталған.

Зертханамен танысу үшін аумақтық агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аймақтық инспекциясы басшысының орынбасары Р.Шугаепов, инспекция бөлімінің бастығы М.Шахметов, Атырау облыстық ауылшаруашылық департаментінің бөлім бастығы М.Ахадиев, бас маман Арыстанбаев Б., Атырау облысы фермерлер кеңесінің төрағасы Сарманов М., кәсіпкер Розметов В., Атырау облысындағы шаруа қожалықтарының жетекшілері Досжанова К., Сарсекенов С., Жумагалиев Ө, Кемелбай Ә., Кабиев С., Жексенғалиев З., Сагиев К., Корғанбаев С. және басқалар шақырылды..

Зертхана қызметкерлері қонақтарды көрсетілетін қызмет түрлерімен таныстырып, заманауи қондырғыларда химиялық (анализ) талдау жүргізу барысын көрсетті.

Естеріңізге сала кетейік, SWAPTEL - бұл алдыңғы қатарлы жабдықтары бар жан-жақты көп функционалды зертхана. Зертхана Атырау мемлекеттік университетін ЭКОКАМПУС - «жасыл кампусқа» айналдыру жобасының негізгі бөлігі.

Зертхана туралы толық ақпаратты мына сілтемеден табуыңызға болады. https://asu.edu.kz/ru/science/irlc/lab/3798/

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 4

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 9

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 72

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 80

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 103

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.