Дзюдодан ашық турнир өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  дзюдодан республикалық турнир өтті.

Ашық жарыс болғандықтан еліміздің әр аймағынан бөлек Азербайджан, Дагистан, Өзбекстан мемлекеттерінен да балуандар келді.

Жалпы саны 250 дзюдошы қатысқан турнир, Қазақстанға еңбек сіңірген жаттықтырушы, қазақ күресінің тарихында есімі алтын әріппен жазылған Марат Сәуенұлының мерейлі 60 жасқа толу құрметіне арналды.

Ашық турнирге арнайы келген қонақтар қатарында, Атырау дзюдо федерациясының президенті Нұрлыбек Ожаев, Астана қаласынан келген Марат Сәуенұлының шәкірті, Халықаралық дәрежедегі спорт шебері Арсен Хатип,Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым жөніндегі проректоры Идрисов Саламат Нұрмұханұлы болды.

Естеріңізге сала кетейік, Республикалық турнир 2000-2002 ж.т. жастар және 2003-2005ж.т. жасөспірімдер арасында өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 1

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 9

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 71

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 80

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 102

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.