"Су ресурстарын тиімді пайдаланудың заманауи технологиялары»

Бүгін су тазарту технологияларымен және Қазақстандағы су русеурстарын басқарудың экономикалық механизмдерімен таныстыру мақсатында семинар өтті.

Семинардың мақсаты - Қазақстанда су тазалаудың қазіргі заманғы технологияларымен және су ресурстарын басқарудың экономикалық тетіктерімен танысу болды.

Әлеуметтік инвестициялар бағдарламасы аясында құрылған "Теңізшевройл" ЖШС SWAPTEL зертханасы кешенді болып табылады және талдау, топырақ, су және өсімдіктер бойынша жұмыс жүргізеді, яғни ауыл шаруашылығы және экологиялық проблемаларды шешуге көбірек бағытталған.

"Экология" оқу-ғылыми-зерттеу орталығы Орал-Каспий бассейнінің гидроло-гидрохимиялық режимін зерттеумен, Орал және Қиғаш өзендеріндегі судың токсикологиялық ластану деңгейін бағалаумен айналысады.

Семинарға қатысушылар мен шақырылған қонақтар қатарында "жаратылыстану және ауыл шаруашылығы ғылымдары" факультетінің ПОҚ "Экология", "Су ресусрсы және суды пайдалану", "Туризм" және "Химия" мамандығының магистранттары мен студенттері» және Атырау облысы бойынша "экология" департаментінің мамандары, Жайық-Каспий бассейндік инспекциясы, "Ақ-Жайық" резерваты, "Атырау су арнасы", "балық шаруашылығы институты" ЖШС мамандары болды.