Шетелдік профессордың семинары

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне Түркия елінің Акдениз университетінен «Социология» пәнінен студенттерге  дәріс оқуға социология ғылымының докторы, профессор Суат Колукырык келді.

Суат Колукырык университетте 2019 жылы қарашаның 04-30 аралығында Шетел тілі:екі шетел тілі мамандығының 2 курс студенттеріне ағылшын тілінде социология пәнінен лекция және семинар өткізуде. Оқытушылар мен магистранттарға арналған мастер-класс жүргізуде. Профессор Суат Колукырык цыган, абдал, тебер, алевит, тахтачилар, курд, балкан түркі, ахий туркі, босқындар, регионалды даму политикасы және урбанизации туралы көптеген ғылыми мақалаларын «Journal of Muslim Minority Affairs», «Middle Eastern Studies», «Journal of World of Turks» и «Bilig» журналдарында жарыққа шығарған.

Профессор, доктор Суат Колукырык, Акдениз университетінің Бизнесті басқару факультетінің негізін қалаушы, Анталия әкімдігі жанындағы Адам құқықтары жөніндегі кеңестің мүшесі, Ақдениз университетінің ғылыми этика комитетінің мүшесі және кейбір мекемелер мен ұйымдардың мониторинг және бағалау комитетінің мүшесі. 2018 жылдың сәуір айынан бастап 2019 жылдың сәуір айына дейін ол Анталиядағы Түркия Жинақтаушы Сақтандыру Қорының директорлар кеңесінің мүшесі қызметін атқарған. Суат Колукырык Түркиядағы Саяси және стратегиялық зерттеулер қорының негізін қалаушылардың бірі. Ол жергілікті және жаһандық құндылықтарды ескере және жаһандық әлемге назар аудара отырып, Анатолии мен Анатолиге қатысты географиядағы адами зерттеулерге қатысуға тырысады.

«ӨТКЕНДІ ЕСТЕ САҚТАЙМЫЗ» атты эссе байқауы өтті

29 Май 2020 27

ХХ ғасырдағы саяси қуғын-сүргін - мыңдаған жазықсыз адамдардың қаны мен көз жасына суарылған тарихымыздың шерлі беттерінің бірі екендігі шындық. Ал сол бір қасіретті жылдарды есте сақтау бүгінгі және келер ұрпақтың парызы екендігі сөзсіз. Сондықтан 1997 жылдан бері жыл сайын 31 мамырда Қазақстанда Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың Жарлығымен бекітілген Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні аталып келеді.

«Ұлы даланың ұлы ақыны - Абай!»

28 Май 2020 31

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ халқының ұлы ақыны, ағартушысы Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойына арналған тәрбиелік шара онлайн түрде өтті.

Жаңа ахуал білім және ғылым жүйесін түбегейлі реформалауды талап етеді

28 Май 2020 44

Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің үшінші отырысы пандемияға байланысты онлайн-форматта өтті. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев төрағалық еткен жиында адам капиталын дамыту, білім беру, денсаулық сақтау мәселелері талқыланды.

«Сәбилерге туған ел шуағы» атты Республикалық қайырымдылық акциясы жалғасуда

27 Май 2020 39

«Сәбилерге туған ел шуағы» атты Республикалық акция жалғасуда.