Экокампуста өткен дөңгелек үстел

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

Дөңгелек үстелдің күн тәртібінде пластикалық пакеттерді қолдануды қысқарту мәселесі қозғалды. АМУ экология кафедрасының меңгерушісі Есенаманова Мансия Санаққызы пластикалық пакеттердің қоршаған ортаға тигізетін зияны туралы айтып, «Экокампусты» дамыту бөлімінің маманы Айгүл Төлешова жиналушыларға ораудың балама түрлері және тұтынушыларға экологиялық мәдениетті қалыптастырудағы супермаркеттердің рөлі туралы айтты.

Әрбір сатып алушы супермаркетке бір рет барғанда 15 пакеттен алады. Орташа есеппен 30 минуттан аспайды және пакеттер 400 жылға дейін ыдырайды. Атыраудағы барлық супермаркеттерде ақылы пакеттерді енгізу пластикалық пакеттердің көлемін 30-40% төмендетеді.