Жаңашыл оқытушы

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Атап айтқанда, университеттің «Көркем еңбек», «Дизайн» мамандықтарының студенттеріне «Әлемдік бейлелеу өнері тарихы», «Көркемсуреттегі шығармашылық көзқарастар» тақырыптарында Ш.Сариев атындағы Атырау облыстық Көркемсурет музейі базасында жаңа инновациялық сабақтар өткізуді өз тәжірибесінде іске асыруда. Өз сабақтарында дискуссия, теорияларды талдау әдістерін тиімді қолданады.

Үнемі шығармашылық ізденісте жүретін әріптесіміз 19 қарашада дизайн мамандығы студенттеріне «Эволюция импрессионизма: факты, мифы, корифеи и скандалы» тақырыбында жаңа форматтағы сабақ өткізді.

Бір атап өтерлігі, «Болашақ» бағдарламасының түлегі ретінде Эльмираның жетістіктері «Болашақтықтар тарихы» кітабына алынған болатын. Сондай-ақ Қазақстан Суретшілер одағының мүшесі және танымал суретші ретінде жуырда «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында Алматы қаласы «Арыс» баспасынан жарық көрген Қазақстанның батыс өңірінің өнер жолындағы қыз-келіншектеріне арналған «Үш қиян ұзатқан қыз өмір» кітабына да енген еді.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 20

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 12

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 27

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.