«Дармарка және қоқыстарды бөлек қабылдау» шарасы ұйымдастырылды

2019 жылдың 3 қарашасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері мен Green Way эко-клубының мүшелері Атырау тұрғындары үшін ұйымдастырылған екінші «Дармарка және қоқыстарды бөлек қабылдау» шарасын ұйымдастырып өткізуге атсалысты.

Іс-шараның мақсаты - әркім өзіне қажетсіз, бірақ жақсы заттарын яғни, кітаптарын, аяқ киімдерін, керек-жарақтарын, тұрмыстық техникасын, балалар ойыншықтарын әкеліп, оларды басқалармен бөлісе алады.

Сонымен қатар өздерінің  қалаған заттарын ала алады.

Мобильді бөлек қоқыс жинайтын пункт сізге пластикалық бөтелкелерді, кез-келген түсті әйнекті, қағазды, алюминий банка мен қақпақтарды, аккумуляторлар мен электрондық қалдықтарды беруге мүмкіндік береді. Барлық қалған заттар әлеуметтік жағдайы төмен отбасылармен жұмыс істейтін қайырымдылық ұйымдарына беріледі. Барлық жиналған қалдықтар қайта өңдеуге жіберіледі.

«Дармарка және қоқысты бөлек қабылдау»шарасы қала тұрғындарының үлкен қызығушылық тудырды. Мұндай алмасу ресурстарды, ақшаны және жаңа тауарларды өндіруге мүмкіндік береді.