Ирандық профессор университетімізде

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Қауымдастырылған профессор Давудтың жұмыс жоспарында-дәрістер, практикум, ғылыми семинарлар және бағдарламалық инженерия кафедрасының ғылыми зерттеулері бойынша тәжірибелік іс-шаралар өткізуде. 8 қараша күні робототехника және жасанды интеллект бағыты бойынша кафедра студенттеріне арналған тренинг өткізілді, тренинг барысында біздің студенттер әзірлеген үлгінің растайтын эксперименті көрсетілді. Роботтың қозғалыс траекториясын модельдеу MATLAB және Simulink ортасында жүргізілді. Одан әрі кезең - қозғалыс конструкциясы мен материалдарын ауыстыру, өзгерту сапасын жақсарту бойынша жұмыстарды жүргізу, робот жүргізудің әртүрлі бірегей алгоритмдерін зерттеу және әзірлеу. 12 қараша профессор-оқытушылар құрамымен зияткерлік жүйелер және машинамен оқыту тақырыбында семинар – пікірталас өткізілді.

Семинардың мақсаты кванттық технологиялар, машиналық оқыту және жасанды интеллектжаңа бағытының негізгі әдістері мен тәсілдерін талқылау болды. Қазіргі уақытта доктор Давуд Седигизаде робототехника бойынша сабақтар мен семинарлар, жұмыс жоспарына сәйкес мастер класстар өткізуді жалғастыруда.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 23

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 20

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 45

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 14

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 27

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.